Deense tennisser Rune in drie sets verder op ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft zich in drie sets geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De nummer 7 van de wereld ontdeed zich op het centercourt met 6-4 2-6 6-1 van Roman Safioellin.
Rune had het twee sets lang lastig met de Russische nummer 39 van de wereld. In de derde set overleefde hij vijf breakpoints bij 1-1, waarna hij de service van de Rus brak bij 2-1. Daarna was het verzet van Safioellin gebroken. Na een uur en 53 minuten benutte Rune zijn eerste wedstrijdpunt, na een gemiste backhand van zijn tegenstander.
De 20-jarige Rune is als derde geplaatst in Rotterdam. Vorig jaar deed Rune voor het eerst mee in Ahoy. Hij gaf toen in de tweede ronde op tegen Gijs Brouwer.
Nieuwe coach
Rune nam begin dit jaar afscheid van twee van zijn coaches: Boris Becker en Severin Lüthi. De Deen wordt in Ahoy begeleid door zijn landgenoot Kenneth Carlsen.
De Kazach Aleksandr Sjevtsjenko is de volgende opponent van Rune.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
9 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden