Deense tennisser Rune in drie sets verder op ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft zich in drie sets geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De nummer 7 van de wereld ontdeed zich op het centercourt met 6-4 2-6 6-1 van Roman Safioellin.
Rune had het twee sets lang lastig met de Russische nummer 39 van de wereld. In de derde set overleefde hij vijf breakpoints bij 1-1, waarna hij de service van de Rus brak bij 2-1. Daarna was het verzet van Safioellin gebroken. Na een uur en 53 minuten benutte Rune zijn eerste wedstrijdpunt, na een gemiste backhand van zijn tegenstander.
De 20-jarige Rune is als derde geplaatst in Rotterdam. Vorig jaar deed Rune voor het eerst mee in Ahoy. Hij gaf toen in de tweede ronde op tegen Gijs Brouwer.
Nieuwe coach
Rune nam begin dit jaar afscheid van twee van zijn coaches: Boris Becker en Severin Lüthi. De Deen wordt in Ahoy begeleid door zijn landgenoot Kenneth Carlsen.
De Kazach Aleksandr Sjevtsjenko is de volgende opponent van Rune.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
36 minuten geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
1 dag geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
1 dag geleden