Deense tennisser Rune in drie sets verder op ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft zich in drie sets geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De nummer 7 van de wereld ontdeed zich op het centercourt met 6-4 2-6 6-1 van Roman Safioellin.
Rune had het twee sets lang lastig met de Russische nummer 39 van de wereld. In de derde set overleefde hij vijf breakpoints bij 1-1, waarna hij de service van de Rus brak bij 2-1. Daarna was het verzet van Safioellin gebroken. Na een uur en 53 minuten benutte Rune zijn eerste wedstrijdpunt, na een gemiste backhand van zijn tegenstander.
De 20-jarige Rune is als derde geplaatst in Rotterdam. Vorig jaar deed Rune voor het eerst mee in Ahoy. Hij gaf toen in de tweede ronde op tegen Gijs Brouwer.
Nieuwe coach
Rune nam begin dit jaar afscheid van twee van zijn coaches: Boris Becker en Severin Lüthi. De Deen wordt in Ahoy begeleid door zijn landgenoot Kenneth Carlsen.
De Kazach Aleksandr Sjevtsjenko is de volgende opponent van Rune.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De shorttrackers starten bij de Olympische Spelen in Milaan in de halve finale van de aflossing met Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat. Melle van 't Wout is reserve.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout blijft kans houden op een derde individuele gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Nederlandse shorttracker kwam maandag tijdens de voorrondes van de 500 meter niet in de problemen en ging als winnaar van zijn heat door naar de kwartfinales. De andere drie deelnemers gingen in de laatste ronde allemaal onderuit.
48 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan de halve finales op de 1000 meter bereikt. De 24-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De halve finales en finale zijn later op maandag.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
13 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
13 uur geleden