Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense premier praat met partijleiders over Trump en Groenland

Deense premier praat met partijleiders over Trump en Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen gaat met partijleiders praten over de recente uitspraken van Donald Trump over Groenland. De aanstaande Amerikaanse president wil het eiland bij de Verenigde Staten voegen en sluit niet uit dat hij militaire druk hiervoor zal uitoefenen.

"Een ontmoeting met de partijleiders biedt ons de kans om de maatregelen te delen die de regering de afgelopen dagen heeft genomen", verklaarde minister Lars Løkke Rasmussen van Buitenlandse Zaken tegen verslaggevers. Het overleg vindt volgens Frederiksens kantoor donderdagavond plaats.

Het autonome Groenland hoort al ruim zeshonderd jaar bij het Koninkrijk Denemarken. Zowel Groenland als Denemarken heeft herhaaldelijk afwijzend gereageerd op Trumps wens om Groenland onderdeel te maken van de VS. Hij wilde het in 2019, tijdens zijn eerste presidentstermijn, al kopen.

Het grotendeels met ijs bedekte eiland telt slechts 57.000 inwoners. Groenland is rijk aan zeldzame aardmetalen en is van strategisch belang voor het Amerikaanse leger. De VS hebben in het noordwesten van Groenland een militaire basis.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

1 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

6 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

8 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

9 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

9 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

10 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

10 uur geleden