Deense premier praat met partijleiders over Trump en Groenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen gaat met partijleiders praten over de recente uitspraken van Donald Trump over Groenland. De aanstaande Amerikaanse president wil het eiland bij de Verenigde Staten voegen en sluit niet uit dat hij militaire druk hiervoor zal uitoefenen.
"Een ontmoeting met de partijleiders biedt ons de kans om de maatregelen te delen die de regering de afgelopen dagen heeft genomen", verklaarde minister Lars Løkke Rasmussen van Buitenlandse Zaken tegen verslaggevers. Het overleg vindt volgens Frederiksens kantoor donderdagavond plaats.
Het autonome Groenland hoort al ruim zeshonderd jaar bij het Koninkrijk Denemarken. Zowel Groenland als Denemarken heeft herhaaldelijk afwijzend gereageerd op Trumps wens om Groenland onderdeel te maken van de VS. Hij wilde het in 2019, tijdens zijn eerste presidentstermijn, al kopen.
Het grotendeels met ijs bedekte eiland telt slechts 57.000 inwoners. Groenland is rijk aan zeldzame aardmetalen en is van strategisch belang voor het Amerikaanse leger. De VS hebben in het noordwesten van Groenland een militaire basis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
10 uur geleden