Deense premier praat met bedrijven over mogelijk conflict met VS
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Premier Mette Frederiksen van Denemarken heeft topbestuurders van grote Deense bedrijven bijeengeroepen voor overleg over een mogelijk handelsconflict met de Verenigde Staten. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump liet de afgelopen weken weten te azen op Groenland, een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken.
Om zich voor te bereiden op eventuele handelsspanningen met de VS praat Frederiksen onder andere met de top van farmaceut Novo Nordisk, speelgoedmaker Lego en de windenergieconcerns Vestas en Ørsted. Bierbrouwer Carlsberg en sieradenfabrikant Pandora bevestigden ook aanwezig te zijn bij de gesprekken.
"We hebben geen enkel conflict met de Amerikanen op het gebied van handel, maar we werken uiteraard samen met de bedrijven, brancheorganisaties en onze Europese collega's", zei Frederiksen. Ze voerde woensdag een drie kwartier durend telefoongesprek met Trump. Daarin benadrukte ze dat Groenland zelf beslissingen moet nemen over de eigen toekomst.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
11 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
15 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden