Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense premier ontmoet Scholz na uitspraken Trump over Groenland

Deense premier ontmoet Scholz na uitspraken Trump over Groenland

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Deense premier Mette Frederiksen is begonnen aan een tour langs Europese hoofdsteden. De reis wordt gezien als een poging om steun te vergaren tijdens het diplomatieke getouwtrek met de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland. Ze ontmoette in Berlijn de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en reist later door naar Parijs en Brussel.

Frederiksen had volgens de krant Financial Times eerder een gespannen telefoongesprek met Trump over zijn wens het autonome Deense gebied Groenland in te lijven. Hij heeft militaire druk niet uitgesloten om dat voor elkaar te krijgen. De Verenigde Staten hebben het enorme eiland volgens Trump nodig voor de "internationale veiligheid". De Deense premier heeft benadrukt dat het eiland niet te koop is en dat de Groenlanders over hun eigen toekomst mogen beslissen.

Scholz en Frederiksen noemden Trump en Groenland niet toen ze de pers te woord stonden. Wel zei de Duitse regeringschef dat "grenzen niet met geweld verlegd mogen worden" en vervolgde in het Engels: "to whom it may concern"; "voor wie het aangaat". Frederiksen heeft later op de dag ook nog ontmoetingen met de Franse president Emmanuel Macron en NAVO-topman Mark Rutte.

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

4 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

4 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

7 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

7 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

7 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

8 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

8 uur geleden