Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense premier ontmoet Scholz na uitspraken Trump over Groenland

Deense premier ontmoet Scholz na uitspraken Trump over Groenland

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Deense premier Mette Frederiksen is begonnen aan een tour langs Europese hoofdsteden. De reis wordt gezien als een poging om steun te vergaren tijdens het diplomatieke getouwtrek met de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland. Ze ontmoette in Berlijn de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en reist later door naar Parijs en Brussel.

Frederiksen had volgens de krant Financial Times eerder een gespannen telefoongesprek met Trump over zijn wens het autonome Deense gebied Groenland in te lijven. Hij heeft militaire druk niet uitgesloten om dat voor elkaar te krijgen. De Verenigde Staten hebben het enorme eiland volgens Trump nodig voor de "internationale veiligheid". De Deense premier heeft benadrukt dat het eiland niet te koop is en dat de Groenlanders over hun eigen toekomst mogen beslissen.

Scholz en Frederiksen noemden Trump en Groenland niet toen ze de pers te woord stonden. Wel zei de Duitse regeringschef dat "grenzen niet met geweld verlegd mogen worden" en vervolgde in het Engels: "to whom it may concern"; "voor wie het aangaat". Frederiksen heeft later op de dag ook nog ontmoetingen met de Franse president Emmanuel Macron en NAVO-topman Mark Rutte.

Meer uit Buitenland

Parlementaire onderzoekers Louvre-roof opperen ontslag directeur

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.

21 minuten geleden
Paus Leo in juli naar migranteneiland Lampedusa

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.

54 minuten geleden
Voorzitter Palestijns comité voor Gaza in VS voor vredesraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.

55 minuten geleden
Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

1 uur geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

1 uur geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

1 uur geleden
Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

1 uur geleden