Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense premier ontmoet Scholz na uitspraken Trump over Groenland

Deense premier ontmoet Scholz na uitspraken Trump over Groenland

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Deense premier Mette Frederiksen is begonnen aan een tour langs Europese hoofdsteden. De reis wordt gezien als een poging om steun te vergaren tijdens het diplomatieke getouwtrek met de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland. Ze ontmoette in Berlijn de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en reist later door naar Parijs en Brussel.

Frederiksen had volgens de krant Financial Times eerder een gespannen telefoongesprek met Trump over zijn wens het autonome Deense gebied Groenland in te lijven. Hij heeft militaire druk niet uitgesloten om dat voor elkaar te krijgen. De Verenigde Staten hebben het enorme eiland volgens Trump nodig voor de "internationale veiligheid". De Deense premier heeft benadrukt dat het eiland niet te koop is en dat de Groenlanders over hun eigen toekomst mogen beslissen.

Scholz en Frederiksen noemden Trump en Groenland niet toen ze de pers te woord stonden. Wel zei de Duitse regeringschef dat "grenzen niet met geweld verlegd mogen worden" en vervolgde in het Engels: "to whom it may concern"; "voor wie het aangaat". Frederiksen heeft later op de dag ook nog ontmoetingen met de Franse president Emmanuel Macron en NAVO-topman Mark Rutte.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

6 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

7 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

7 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

8 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

10 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

10 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

10 uur geleden