Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense premier niet bang voor te grote afhankelijkheid van Novo

Deense premier niet bang voor te grote afhankelijkheid van Novo

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense premier Mette Frederiksen is niet bang dat de stormachtige groei van farmaciegigant Novo Nordisk een bedreiging kan gaan vormen voor de economie van het land. Frederiksen ziet weinig risico's omdat de Deense economie ook in andere sectoren goed presteert. "Maar we moeten het natuurlijk wel in de gaten houden."

Het succes van Novo's afslankmiddelen heeft het bedrijf tot het meest waardevolle in Europa gemaakt. De marktwaarde van Novo Nordisk is zelfs groter dan het bruto binnenlands product van Denemarken. Dit heeft geleid tot bezorgdheid over de afhankelijkheid van het kleine land van dit bedrijf. Als Novo in de problemen komt, zou Denemarken mogelijk hetzelfde lot kunnen treffen als Finland toen het telecombedrijf Nokia begin jaren 2000 instortte.

Vorig jaar was de farmaceutische industrie, gedomineerd door Novo, verantwoordelijk voor ongeveer de helft van de economische groei van Denemarken. Maar Frederiksen zegt in een interview met Bloomberg Television in Kopenhagen dat de Deense economie al "geruime tijd" sterk is dankzij geschoolde werknemers en een breed scala aan succesvolle bedrijven.

Novo Nordisk is in korte tijd razendsnel gegroeid dankzij de verkoop van de diabetes- en obesitasmedicijnen Wegovy en Ozempic. Sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk de medicijnen op sociale media aanprezen als afslankmiddel, kan het Deense concern nauwelijks aan de vraag voldoen.

Meer uit Gezond

DNA-test in Erasmus MC tegen doofheid door antibiotica bij baby's

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.

4 dagen geleden
Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

1 week geleden
Ebola-uitbraak Congo op een na grootste ooit geregistreerd

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.

1 week geleden
Pijnkliniek mag geen lidocaïne verstrekken voor coronaklachten

DEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.

1 week geleden
VS getroffen door zwaarste uitbraak mazelen in decennia

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.

2 weken geleden
Vier zorgverleners in Assen gestraft om schenden beroepsgeheim

ZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.

2 weken geleden
Hermans houdt expertisecentra voor postcovid jaar langer open

DEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.

3 weken geleden