Deense politie kan oorzaak brand in Børsen niet achterhalen
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense politie zegt niet te kunnen achterhalen waardoor het historische beursgebouw in de hoofdstad Kopenhagen in april in brand is gevlogen. Wel zegt de politie uit te kunnen sluiten dat sprake was van een misdrijf. Door de brand werd de helft van het 17de-eeuwse gebouw, Børsen in het Deens, verwoest en stortte een 54 meter hoge spits in. Er vielen geen slachtoffers.
De politie heeft zeven maanden onderzoek gedaan. Er is technisch onderzoek verricht, bewakingsbeelden zijn bekeken en getuigen verhoord. "Er is geen enkele aanwijzing dat de brand het gevolg was van een misdaad", meldt de politie, maar wat wel is gebeurd is ook niet duidelijk geworden. Ten tijde van de brand werd restauratiewerk aan het gebouw verricht.
De Deense kamer van koophandel was gevestigd in de Børsen. Ook bevond zich er een grote kunstcollectie. Honderden kunstwerken konden tijdens de brand in veiligheid worden gebracht. Eind september heeft de Deense koning Frederik het officiële startsein gegeven voor de restauratiewerkzaamheden.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
16 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
7 uur geleden