Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense politie kan oorzaak brand in Børsen niet achterhalen

Deense politie kan oorzaak brand in Børsen niet achterhalen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense politie zegt niet te kunnen achterhalen waardoor het historische beursgebouw in de hoofdstad Kopenhagen in april in brand is gevlogen. Wel zegt de politie uit te kunnen sluiten dat sprake was van een misdrijf. Door de brand werd de helft van het 17de-eeuwse gebouw, Børsen in het Deens, verwoest en stortte een 54 meter hoge spits in. Er vielen geen slachtoffers.

De politie heeft zeven maanden onderzoek gedaan. Er is technisch onderzoek verricht, bewakingsbeelden zijn bekeken en getuigen verhoord. "Er is geen enkele aanwijzing dat de brand het gevolg was van een misdaad", meldt de politie, maar wat wel is gebeurd is ook niet duidelijk geworden. Ten tijde van de brand werd restauratiewerk aan het gebouw verricht.

De Deense kamer van koophandel was gevestigd in de Børsen. Ook bevond zich er een grote kunstcollectie. Honderden kunstwerken konden tijdens de brand in veiligheid worden gebracht. Eind september heeft de Deense koning Frederik het officiële startsein gegeven voor de restauratiewerkzaamheden.

Meer uit Buitenland

Libanese president haalt uit naar Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.

5 minuten geleden
Terreuronderzoek na incident met explosief bij woning Mamdani

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.

38 minuten geleden
EU bedankt leiders Midden-Oosten voor hulp terugkeer Europeanen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.

1 uur geleden
Macron kondigt 'defensieve' missie aan voor heropening zeestraat

PAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.

1 uur geleden
Libanese Hezbollah-beweging zweert trouw aan nieuwe leider Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.

1 uur geleden
Libanees parlement schuift verkiezingen twee jaar vooruit

BEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.

2 uur geleden
EU roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

2 uur geleden