Deense politie kan oorzaak brand in Børsen niet achterhalen
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense politie zegt niet te kunnen achterhalen waardoor het historische beursgebouw in de hoofdstad Kopenhagen in april in brand is gevlogen. Wel zegt de politie uit te kunnen sluiten dat sprake was van een misdrijf. Door de brand werd de helft van het 17de-eeuwse gebouw, Børsen in het Deens, verwoest en stortte een 54 meter hoge spits in. Er vielen geen slachtoffers.
De politie heeft zeven maanden onderzoek gedaan. Er is technisch onderzoek verricht, bewakingsbeelden zijn bekeken en getuigen verhoord. "Er is geen enkele aanwijzing dat de brand het gevolg was van een misdaad", meldt de politie, maar wat wel is gebeurd is ook niet duidelijk geworden. Ten tijde van de brand werd restauratiewerk aan het gebouw verricht.
De Deense kamer van koophandel was gevestigd in de Børsen. Ook bevond zich er een grote kunstcollectie. Honderden kunstwerken konden tijdens de brand in veiligheid worden gebracht. Eind september heeft de Deense koning Frederik het officiële startsein gegeven voor de restauratiewerkzaamheden.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
1 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de prominente activiste Narges Mohammadi opnieuw opgepakt, zeggen haar aanhangers. De Nobelprijswinnaar zat sinds 2021 vast, maar werd een jaar geleden tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten wegens medische redenen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook niet-Noord-Europese landen moeten over de brug komen met steun voor Oekraïne, vindt de nummer twee van de NAVO, Radmila Sjekerinska. Oekraïne kan het niet af met enkel de hulp van Nederland en wat andere vooral Noord-Europese landen, zegt de plaatsvervanger van NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
4 uur geleden