Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense Podimo koopt Nederlands bedrijf achter Zelfspodcast

Deense Podimo koopt Nederlands bedrijf achter Zelfspodcast

AMSTERDAM (ANP) - Het Deense Podimo koopt Tonny Media, een Nederlandse producent van bekende podcasts als De Zelfspodcast en Aaf & Lies lossen het wel weer op. Podimo staat bekend als een betaalde abonnementsdienst voor podcasts, maar volgens Tonny Media verdwijnen shows die nu gratis te beluisteren zijn niet ineens achter de betaalmuur.

De partijen maken niet bekend hoeveel Podimo heeft betaald voor Tonny Media, dat in 2020 werd opgericht door de huidige topman Titus van Dijk, Jaap Reesema en Sander Schimmelpenninck. Naast podcasts bedenkt het bedrijf ook videoformats en reclamecampagnes. Als dochterbedrijf van Podimo blijft Tonny Media onafhankelijk van de nieuwe eigenaar opereren, maken de twee ondernemingen bekend.

"Als dat niet het geval was, zou deze overname er ook niet zijn gekomen", licht Van Dijk toe. "Ze wilden ook een merk dat andere makers en luisteraars aantrekt. Ik krijg na vrij ondernemen voor het eerst sinds lange tijd weer een baas. Dat is wel spannend, maar ik heb er ook veel zin in."

Jonger publiek

Podimo betrad in 2022 de Nederlandse markt via de overname van podcastuitgever Dag & Nacht Media. In vergelijking met dat mediabedrijf maakt Tonny Media meer programma's over entertainment, die gericht zijn op een breder en wat jonger publiek, zegt Van Dijk.

Het idee is dat Tonny Media gemakkelijker extra inkomsten kan genereren voor podcastmakers dankzij de ervaring van salesmedewerkers die Podimo en Dag & Nacht Media in huis hebben. Door de overname van het Nederlandse mediabedrijf krijgt Podimo ook meer mogelijkheden om geld te verdienen naast betaalde abonnementen. Podimo meldde winstgevend te zijn in Nederland.

Meer uit Financieel

ACM onder voorwaarden akkoord met overname RTL Nederland door DPG

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.

48 minuten geleden
Elektronicafabrikant Xiaomi presenteert eerste SUV

BEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".

1 uur geleden
RTL Group koopt Duitse afdeling Sky en lijft voetbalrechten in

LUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.

1 uur geleden
Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.

2 uur geleden
Transavia stopt na kritiek met omstreden piek-dalcontracten

SCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
AEX-index veert op na hogere slotstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag weer op, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. De belangrijke Amerikaanse S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq naderen zelfs nieuwe recordstanden, mede door de afnemende onrust in het Midden-Oosten en de hoop op een renteverlaging in de Verenigde Staten. Ook verklaarde een woordvoerder van het Witte Huis dat de deadline van 9 juli voor de tijdelijk opgeschorte importheffingen voor de EU mogelijk uitgesteld kan worden.

2 uur geleden
China bevestigt afronden voorlopige handelsdeal met VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China bevestigt dat een voorlopige handelsovereenkomst met de Verenigde Staten rond is. Het Chinese ministerie van Handel meldt dat de precieze details van die afspraken nu zijn uitgewerkt.

2 uur geleden