Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense pers: Ajacieden Tadic, Onana en Gravenberch inzetbaar

Deense pers: Ajacieden Tadic, Onana en Gravenberch inzetbaar

HERNING (ANP) - Aanvoerder Dusan Tadic, André Onana en Ryan Gravenberch kunnen dinsdagavond voor Ajax uitkomen in het uitduel met FC Midtjylland in de Champions League. Dat meldt de Deense krant Ekstra Bladet op basis van bronnen bij de UEFA.

Ajax wil het nieuws nog niet bevestigen. Een woordvoerder van de club herhaalt dat de definitieve selectie voor het duel met de Deense kampioen rond 19.45 uur, zo'n vijf kwartier voor aanvang van de wedstrijd, wordt vrijgegeven. De UEFA is ook nog niet bereikbaar voor commentaar.

Tadic, Onana en Gravenberch testten maandag positief op corona, vermoedelijk veroorzaakt door een achtergebleven restje van het virus waarmee ze in een eerder stadium besmet waren. Het drietal arriveerde maandagavond alsnog in Denemarken nadat ze een negatieve test konden overleggen.

Positieve testen

Davy Klaassen en Maarten Stekelenburg waren waarschijnlijk ook bij een tweede test positief. Zij zijn achtergebleven in Amsterdam. Van hen is ook niet bekend dat ze het virus eerder onder hun leden hebben gehad.

Als Ajax nog bij de eerste twee van de poule wil eindigen, dan heeft de club twee goede resultaten nodig in de komende duels met FC Midtjylland. Liverpool leidt na twee wedstrijden de groep met 6 punten, gevolgd door Atalanta (4 punten), Ajax (1 punt) en FC Midtjylland (0 punten)

Meer uit Voetbal

Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

35 minuten geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

10 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

11 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

13 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

14 uur geleden