Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense maker mpox-vaccin 'beter voorbereid' op nieuwe uitbraak

Deense maker mpox-vaccin 'beter voorbereid' op nieuwe uitbraak

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Biotechnologiebedrijf Bavarian Nordic is op dit moment "beter voorbereid" om grote hoeveelheden vaccins tegen mpox te leveren dan bij de vorige grote uitbraak van het virus in 2022. "We hebben niet alleen een voorraad opgebouwd voor de verwachte orders, maar ook een voorraad die ons de capaciteit biedt voor uitbraken zoals die waar we ons nu in bevinden", zei topman Paul Chaplin in een toelichting op de halfjaarcijfers van het Deense bedrijf.

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep de uitbraak van een nieuwe variant van mpox, ook wel bekend als apenpokken, in een aantal Afrikaanse landen uit tot internationale noodsituatie. De VN-organisatie deed ook een oproep om de vaccinproductie fors op te schalen.

Bavarian Nordic is een belangrijke speler op dat vlak, als maker van het enige tegen mpox ontwikkelde vaccin dat in de Verenigde Staten en de Europese Unie is goedgekeurd. Onlangs zei het bedrijf in staat te zijn om voor het einde van volgend jaar 10 miljoen doses te leveren. Ook verklaarde Bavarian Nordic technologie te willen delen met Afrikaanse fabrikanten om de beschikbaarheid in zwaar getroffen landen te vergroten.

Mede door de nieuwe orders voor zijn mpox-vaccins rekent Bavarian Nordic dat de omzet dit jaar aan de bovenkant van een eerder afgegeven raming zit. Het bedrijf verwacht ongeveer 5,3 miljard Deense kroon (710,3 miljoen euro) aan omzet.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipbedrijven hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.

20 minuten geleden
Rustiger bij wegrestaurant door vrachtverbod Merwedebrug

HANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.

2 uur geleden
Vliegtuigbouwer Airbus wil winstgevendheid verhogen

AMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Tesla-bestuurders kunnen AI-chatbot Grok in auto gebruiken

AMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.

4 uur geleden
Carney en Trump intensiveren handelsgesprekken

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.

4 uur geleden
Chipbedrijf Besi maakt koerssprong op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.

4 uur geleden
Amerikaanse handelsgezant hint op nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft in gesprek met de Amerikaanse nieuwszender CNBC gehint op nieuwe Amerikaanse importheffingen. "We verwachten dat er binnenkort actie zal worden ondernomen", reageerde hij toen hem werd gevraagd of er nieuwe invoertarieven op komst zijn.

5 uur geleden