Deense Ludwig klopt Vos in sprint derde etappe Tour
ÉPERNAY (ANP) - De Deense Cecilie Uttrup Ludwig heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. Het was een rit door de Champagnestreek van Reims naar Épernay. Ludwig, die rijdt voor het Franse FDJ-Suez, versloeg Marianne Vos in de sprint van een groep van elf rensters. De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman werd derde.
Vos (Jumbo-Visma) behoudt de gele leiderstrui. Ze heeft 16 seconden voorsprong op de Italiaanse Silvia Persico en de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Demi Vollering en Annemiek van Vleuten, beiden favoriet voor de eindzege, maakten ook deel uit van de eerste groep. Vollering was teruggekomen na een val. Van Vleuten was blij dat ze kon volgen, hersteld na twee dagen ziekte. Woensdag volgt een rit naar Bar-sur-Aube met onderweg een aantal klimmetjes en gravelstroken.
De winnares, bekend om haar extraverte optredens naast de fiets, was in extase. "Ik had een klotedag gisteren, maar het team heeft vertrouwen in me gehouden. En nu win ik een Touretappe, in de kampioenstrui van Denemarken ook nog. Mooier wordt het niet", sprak Ludwig, vreugdetranen wegslikkend.
Onderuit
De finale van de rit was spectaculair. Nadat de Belarussische Alena Amialioesik was ingelopen kort na de eerste finishpassage in Épernay, meldden zich vrijwel alle kanshebsters voor de eindzege in de voorste regionen. Op de Côte de Mutigny bepaalden Van Vleuten en Vollering het tempo, slechts zo'n tiental rensters kon volgen. Vos klampte lang aan, tot Moolman versnelde.
Vollering gleed echter kort na de top onderuit, net als de Duitse Liane Lippert. De Italiaanse Elisa Longo Borghini en Persico trokken door. Moolman, ploeggenote van Vollering, ging mee, terwijl niet veel later ook Van Vleuten en de Spaanse Mavi García aanhaakten.
Achter het vijftal sloot Vollering weer aan bij de groep rond Vos, niet veel later volgde de samensmelting. Op de Mont Bernon, 4 kilometer voor de finish, waren het Niewiadoma en Longo Borghini die het tempo bepaalden. Ditmaal ten koste van Van Vleuten, die pas een kilometer voor de streep weer terugkeerde in de kopgroep. Niewiadoma zette de sprint in. Moolman en Vos hadden nog wel een antwoord klaar, maar tegen de jump van Ludwig was niemand bestand. De 26-jarige Deense kon het amper geloven.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
9 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden