Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense Ludwig klopt Vos in sprint derde etappe Tour

Deense Ludwig klopt Vos in sprint derde etappe Tour

ÉPERNAY (ANP) - De Deense Cecilie Uttrup Ludwig heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. Het was een rit door de Champagnestreek van Reims naar Épernay. Ludwig, die rijdt voor het Franse FDJ-Suez, versloeg Marianne Vos in de sprint van een groep van elf rensters. De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman werd derde.

Vos (Jumbo-Visma) behoudt de gele leiderstrui. Ze heeft 16 seconden voorsprong op de Italiaanse Silvia Persico en de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Demi Vollering en Annemiek van Vleuten, beiden favoriet voor de eindzege, maakten ook deel uit van de eerste groep. Vollering was teruggekomen na een val. Van Vleuten was blij dat ze kon volgen, hersteld na twee dagen ziekte. Woensdag volgt een rit naar Bar-sur-Aube met onderweg een aantal klimmetjes en gravelstroken.

De winnares, bekend om haar extraverte optredens naast de fiets, was in extase. "Ik had een klotedag gisteren, maar het team heeft vertrouwen in me gehouden. En nu win ik een Touretappe, in de kampioenstrui van Denemarken ook nog. Mooier wordt het niet", sprak Ludwig, vreugdetranen wegslikkend.

Onderuit

De finale van de rit was spectaculair. Nadat de Belarussische Alena Amialioesik was ingelopen kort na de eerste finishpassage in Épernay, meldden zich vrijwel alle kanshebsters voor de eindzege in de voorste regionen. Op de Côte de Mutigny bepaalden Van Vleuten en Vollering het tempo, slechts zo'n tiental rensters kon volgen. Vos klampte lang aan, tot Moolman versnelde.

Vollering gleed echter kort na de top onderuit, net als de Duitse Liane Lippert. De Italiaanse Elisa Longo Borghini en Persico trokken door. Moolman, ploeggenote van Vollering, ging mee, terwijl niet veel later ook Van Vleuten en de Spaanse Mavi García aanhaakten.

Achter het vijftal sloot Vollering weer aan bij de groep rond Vos, niet veel later volgde de samensmelting. Op de Mont Bernon, 4 kilometer voor de finish, waren het Niewiadoma en Longo Borghini die het tempo bepaalden. Ditmaal ten koste van Van Vleuten, die pas een kilometer voor de streep weer terugkeerde in de kopgroep. Niewiadoma zette de sprint in. Moolman en Vos hadden nog wel een antwoord klaar, maar tegen de jump van Ludwig was niemand bestand. De 26-jarige Deense kon het amper geloven.

Meer uit Sport

Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

13 uur geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

14 uur geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

14 uur geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

15 uur geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

15 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

15 uur geleden
Verstappen hekelt onlinehaat tegen teamgenoot na straf in race

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.

17 uur geleden