Deense international Eriksen volgende week terug naar Milaan
KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen gaat volgende week terug naar Milaan om bij Inter medische tests te ondergaan. De Italiaanse artsen willen volgens Sky Sport onderzoeken of de Deense international er zijn voetbalcarrière op het hoogste niveau eventueel ook kan voortzetten zonder de defibrillator (ICD) die bij hem werd geïmplanteerd.
De middenvelder kreeg in Kopenhagen tijdens de openingswedstrijd van het EK tegen Finland een hartstilstand. De oud-Ajacied kon bijtijds worden gereanimeerd en hield geen schadelijke gevolgen over aan het incident. Hij kreeg een ICD om herhaling te voorkomen. Zo'n apparaatje signaleert hartritmestoornissen en grijpt zo nodig in met een elektrische prikkel of een wat zwaardere schok.
Oranje-international Daley Blind onderging dezelfde ingreep en speelt sindsdien vrijuit. In de Italiaanse competitie is het echter verboden met een ICD, veelal onderhuids aangebracht onder een sleutelbeen, in actie te komen. Eriksen heeft bij de Italiaanse kampioen nog een contract tot medio 2024. Het is de vraag of hij dat kan uitdienen.
"Alleen als de defibrillator wordt verwijderd en een specialist kan aangeven dat hij lichamelijk weer helemaal in orde is, kan hij weer voor Inter spelen", zei Francesco Braconaro, lid van de wetenschappelijk commissie van de Italiaanse voetbalbond, onlangs. In Italië is het niet mogelijk een voetballer met een ICD een proflicentie te geven.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
7 uur geleden