Deense international Eriksen volgende week terug naar Milaan
KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen gaat volgende week terug naar Milaan om bij Inter medische tests te ondergaan. De Italiaanse artsen willen volgens Sky Sport onderzoeken of de Deense international er zijn voetbalcarrière op het hoogste niveau eventueel ook kan voortzetten zonder de defibrillator (ICD) die bij hem werd geïmplanteerd.
De middenvelder kreeg in Kopenhagen tijdens de openingswedstrijd van het EK tegen Finland een hartstilstand. De oud-Ajacied kon bijtijds worden gereanimeerd en hield geen schadelijke gevolgen over aan het incident. Hij kreeg een ICD om herhaling te voorkomen. Zo'n apparaatje signaleert hartritmestoornissen en grijpt zo nodig in met een elektrische prikkel of een wat zwaardere schok.
Oranje-international Daley Blind onderging dezelfde ingreep en speelt sindsdien vrijuit. In de Italiaanse competitie is het echter verboden met een ICD, veelal onderhuids aangebracht onder een sleutelbeen, in actie te komen. Eriksen heeft bij de Italiaanse kampioen nog een contract tot medio 2024. Het is de vraag of hij dat kan uitdienen.
"Alleen als de defibrillator wordt verwijderd en een specialist kan aangeven dat hij lichamelijk weer helemaal in orde is, kan hij weer voor Inter spelen", zei Francesco Braconaro, lid van de wetenschappelijk commissie van de Italiaanse voetbalbond, onlangs. In Italië is het niet mogelijk een voetballer met een ICD een proflicentie te geven.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
5 uur geleden