Deense handballers prolongeren wereldtitel
CAÏRO (ANP) - De Deense handballers hebben in Egypte hun wereldtitel geprolongeerd. Denemarken was in de WK-finale met 26-24 te sterk voor Zweden. Spanje pakte het brons door Frankrijk in de wedstrijd om de derde plaats met 35-29 te verslaan.
Denemarken veroverde twee jaar geleden op het WK in eigen land voor het eerst de wereldtitel. De Denen bereikten in Egypte opnieuw de eindstrijd door Europees kampioen Spanje in de halve finales met 35-33 te kloppen. Mikkel Hansen, die tegen de Spanjaarden uitblonk met twaalf goals, was ook in de finale de beste schutter. De ploeggenoot van Luc Steins bij Paris Saint-Germain gooide zeven keer raak.
Zweden stond voor het eerst in 20 jaar weer in de WK-finale. De viervoudig wereldkampioen moest net als in 2001 tegen Frankrijk genoegen nemen met zilver.
De Nederlandse handballers waren de derde reserve voor het WK en stonden ruim twee weken geleden klaar om naar Egypte te vliegen nadat twee landen vanwege coronaperikelen waren afgehaakt. Omdat Kaapverdië ondanks enkele coronagevallen binnen de ploeg toch meedeed, moest Oranje thuisblijven.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
14 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden