Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense handballers prolongeren wereldtitel

Deense handballers prolongeren wereldtitel

CAÏRO (ANP) - De Deense handballers hebben in Egypte hun wereldtitel geprolongeerd. Denemarken was in de WK-finale met 26-24 te sterk voor Zweden. Spanje pakte het brons door Frankrijk in de wedstrijd om de derde plaats met 35-29 te verslaan.

Denemarken veroverde twee jaar geleden op het WK in eigen land voor het eerst de wereldtitel. De Denen bereikten in Egypte opnieuw de eindstrijd door Europees kampioen Spanje in de halve finales met 35-33 te kloppen. Mikkel Hansen, die tegen de Spanjaarden uitblonk met twaalf goals, was ook in de finale de beste schutter. De ploeggenoot van Luc Steins bij Paris Saint-Germain gooide zeven keer raak.

Zweden stond voor het eerst in 20 jaar weer in de WK-finale. De viervoudig wereldkampioen moest net als in 2001 tegen Frankrijk genoegen nemen met zilver.

De Nederlandse handballers waren de derde reserve voor het WK en stonden ruim twee weken geleden klaar om naar Egypte te vliegen nadat twee landen vanwege coronaperikelen waren afgehaakt. Omdat Kaapverdië ondanks enkele coronagevallen binnen de ploeg toch meedeed, moest Oranje thuisblijven.

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

3 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

4 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

7 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

10 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

10 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

11 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

15 uur geleden