Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense ex-minister de fout in door scheiden migrantenkoppels

Deense ex-minister de fout in door scheiden migrantenkoppels

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Een Deense rechtbank heeft een voormalige minister veroordeeld voor ambtsmisbruik omdat ze koppels asielzoekers uit Syrië uit elkaar haalde als een van de partners minderjarig was. Inger Stojberg, destijds bewindsvrouw voor Immigratie, had het parlement misleid over haar illegale besluiten. Ze moet zestig dagen de cel in.

Een speciale rechtbank boog zich sinds september over de affaire. Het hele proces gold als uitzonderlijk. In de Deense geschiedenis was het de zesde zaak rond machtsmisbruik van bewindslieden die deze rechtbank behandelde, en de eerste na 26 jaar. Er is geen beroep mogelijk. De aanklager had vier maanden geëist, Stojberg verwachtte vrijspraak.

Als minister gaf ze opdracht voor de scheiding van 23 koppels, zonder de zaken individueel te beoordelen. De vrouwen waren jonger dan achttien jaar, maar de leeftijdsverschillen met hun partners waren in de meeste gevallen klein. Volgens Stojberg wilde ze optreden tegen gedwongen kindhuwelijken.

Stojberg was van 2015 tot 2019 verantwoordelijk voor het strenge migratiebeleid van de toenmalige centrumrechtse regering, die werd gesteund door een populistische antimigratiepartij. Ze is nu parlementariër.

Meer uit Buitenland

VN-chef roept landen op tot compromissen nu slot COP30 nadert

BELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft alle onderhandelaars in de slotfase van de klimaattop op het hart gedrukt open te staan voor compromissen. "De wereld kijkt naar Belém", zei Guterres. Hij voegde eraan toe dat dit ook geldt voor gemeenschappen die "in de frontlinie" van klimaatverandering staan en bijvoorbeeld te maken hebben met overstromingen. "Zij hebben genoeg excuses gehoord en willen resultaten zien."

1 uur geleden
Media: Trump heeft vredesplan voor Oekraïne goedgekeurd

WASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering. In Europa leefde juist de hoop dat het plan niet de instemming van Trump zou krijgen.

1 uur geleden
Zwaarbeveiligde kerstmarkt Maagdenburg van start na aanslag 2024

MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een jaar na de aanslag op de kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is deze onder strenge beveiligingsmaatregelen donderdag weer van start gegaan. Vorig jaar vielen er zes doden en meer dan driehonderd gewonden toen een automobilist met hoge snelheid over de markt reed.

1 uur geleden
Fossiele afbouw en adaptatie centraal in slotfase klimaattop

BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.

2 uur geleden
Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

4 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

5 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

5 uur geleden