Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense ex-minister aangeklaagd voor lekken van staatsgeheimen

Deense ex-minister aangeklaagd voor lekken van staatsgeheimen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Een voormalige minister van Defensie van Denemarken, Claus Hjort Frederiksen, zegt dat hij is aangeklaagd voor het lekken van staatsgeheimen. Frederiksen, die van 2016 tot 2019 defensieminister was, wordt vervolgd op grond van een zelden gebruikte paragraaf van het wetboek van strafrecht, waarop een maximumstraf van twaalf jaar gevangenis staat.

Frederiksen ontkent op Facebook dat hij schuldig is. Volgens justitie heeft de aangeklaagde "in meerdere gevallen staatsgeheimen onthuld of doorgegeven."

De ex-minister had eerder al gesteld dat de stappen van justitie tegen hem mogelijk te maken hebben met een geheime afluisterovereenkomst tussen Denemarken en de Amerikaanse veiligheidsinstantie National Security Agency (NSA). In september was de geschorste leider van de buitenlandse inlichtingendienst van Denemarken op grond van hetzelfde wetsartikel al beschuldigd van het lekken van geheime informatie. Ook hij spreekt de beschuldigingen tegen.

De zaken hebben een inlichtingenschandaal blootgelegd dat het land in beroering heeft gebracht, zoals de onthulling dat de NSA Deense communicatiekabels aftapte om hoge ambtenaren van buurlanden te bespioneren. Sinds 2013 was het algemeen bekend dat de Deens-Amerikaanse samenwerking bestond, meent Frederiksen.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

47 minuten geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

48 minuten geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

49 minuten geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.

2 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

4 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

4 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

6 uur geleden