Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense ex-minister aangeklaagd voor lekken van staatsgeheimen

Deense ex-minister aangeklaagd voor lekken van staatsgeheimen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Een voormalige minister van Defensie van Denemarken, Claus Hjort Frederiksen, zegt dat hij is aangeklaagd voor het lekken van staatsgeheimen. Frederiksen, die van 2016 tot 2019 defensieminister was, wordt vervolgd op grond van een zelden gebruikte paragraaf van het wetboek van strafrecht, waarop een maximumstraf van twaalf jaar gevangenis staat.

Frederiksen ontkent op Facebook dat hij schuldig is. Volgens justitie heeft de aangeklaagde "in meerdere gevallen staatsgeheimen onthuld of doorgegeven."

De ex-minister had eerder al gesteld dat de stappen van justitie tegen hem mogelijk te maken hebben met een geheime afluisterovereenkomst tussen Denemarken en de Amerikaanse veiligheidsinstantie National Security Agency (NSA). In september was de geschorste leider van de buitenlandse inlichtingendienst van Denemarken op grond van hetzelfde wetsartikel al beschuldigd van het lekken van geheime informatie. Ook hij spreekt de beschuldigingen tegen.

De zaken hebben een inlichtingenschandaal blootgelegd dat het land in beroering heeft gebracht, zoals de onthulling dat de NSA Deense communicatiekabels aftapte om hoge ambtenaren van buurlanden te bespioneren. Sinds 2013 was het algemeen bekend dat de Deens-Amerikaanse samenwerking bestond, meent Frederiksen.

Meer uit Buitenland

Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

15 minuten geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

1 uur geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

2 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

2 uur geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

3 uur geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

3 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

3 uur geleden