Deense cartoonist Kurt Westergaard (86) overleden
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense cartoonist Kurt Westergaard is op 86-jarige leeftijd overleden. Hij werd in 2005 wereldberoemd door een tekening van de profeet Mohammed met in diens tulband een bom met de islamitische geloofsbelijdenis. Volgens mediaberichten was Westergaard al enige tijd ziek. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter.
Westergaard werkte in de periode 1983-2010 voor Jyllands-Posten. De Mohammed-karikaturen leidden in verscheidene islamitische landen tot grote woede, protesten en een boycot van Deense producten. Bovendien werd de satirisch tekenaar regelmatig met de dood bedreigd. Hij kreeg daarom bewaking.
In 2008 onthulde de Deense inlichtingendienst dat een drietal personen in Aarhus daadwerkelijk moordplannen had gemaakt. Twee jaar later werd Westergaard thuis aangevallen door een Somalische indringer met een bijl. Door zich op te sluiten in de beveiligde badkamer en snel politieoptreden overleefde de cartoonist de aanslag. De dader bleek connecties te hebben met extremistische kringen in zowel Denemarken als daarbuiten. Hij kreeg tien jaar gevangenisstraf.
De Nederlandse politicus Geert Wilders bracht zondagavond via Twitter een eerbetoon aan de Deen. "De grote Kurt Westergaard is overleden. Hij was een dapper man. Rust in vrede mijn vriend".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In tal van Franse steden zijn er donderdag opnieuw ongeregeldheden, brandstichtingen en vernielingen geweest bij scholierenacties gericht tegen het in hun ogen ondeugdelijke en berooide onderwijssysteem. Het ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van 1949 aanhoudingen in heel het land. Woensdag waren er nog 625 aanhoudingen.
40 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt voor het eerst een zelfgemaakte ballistische raket te hebben ingezet tegen Rusland. De FP-7-raket is waarschijnlijk moeilijker te onderscheppen dan de drones en kruisraketten die Oekraïne nu veelal gebruikt en draagt ook een zwaardere springlading. "Eerste gebruik in de strijd" van een Oekraïense FP-7, meldde president Volodymyr Zelensky donderdag op sociale media.
1 uur geledenBERGEN (ANP/DPA) - De Duitse krijgsmacht is van plan om volgend jaar zijn eerste drone-eenheid op te zetten. Dat heeft defensieminister Boris Pistorius gezegd bij een bezoek aan het militaire oefenterrein in Bergen. De eenheid gaat volgens hem uit maximaal zeshonderd personen bestaan.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De steekpartij op een school in Slowakije afgelopen dinsdag heeft een tweede leven gekost. Een meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, meldt de minister van Onderwijs Tomáš Drucker.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben in Londen een Brits-Iraanse man opgepakt na het incident van afgelopen weekend bij luchtmachtbasis Fairford. De 27-jarige wordt verdacht van het voorbereiden van een terreurdaad, meldt de politie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De inzet van massavernietigingswapens kan nooit helemaal worden uitgesloten, maar er moet worden voorkomen dat het zover komt. Dit zei de Russische president Vladimir Poetin op een internationale conferentie in Moskou.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Twee Amerikanen, een Canadees en een Rus zijn donderdag vanuit Florida met een raket van SpaceX vertrokken naar het Internationaal Ruimtestation (ISS). De reis duurt ongeveer acht uur.
2 uur geleden