Deense bondscoach weet nog niet of hij blijft na WK-uitschakeling
DOHA (ANP) - Kasper Hjulmand weet nog niet of hij aanblijft als bondscoach van de Deense voetbalploeg. Woensdagavond werd Denemarken in de groepsfase van het WK voetbal uitgeschakeld na een 1-0 nederlaag op Australië. De Denen moesten die wedstrijd winnen om door te gaan naar de achtste finales.
"Dit is niet het moment om conclusies te trekken", zei Hjulmand donderdag. "Ik heb nog geen besluit genomen." Hjulmand zei dat de steun van de bond "niet als vanzelfsprekend" kan worden beschouwd.
Peter Möller, sportief directeur bij de Deense voetbalbond DBU, sprak woensdag na de nederlaag in Qatar echter zijn vertrouwen uit in de bondscoach. Tijdens een persconferentie liet hij weten dat hij van plan is het contract van Hjulmand te verlengen tot en met het EK van 2024. "We zijn erg blij met Kasper en we denken dat hij veel kan bijdragen om het team vooruit te helpen", zei Möller. "Als sportief directeur draag ik ook de verantwoordelijkheid. Het is natuurlijk ook mijn schuld dat we het op dit WK niet goed genoeg hebben gedaan", erkende hij.
Teleurstellende WK-deelname
Denemarken eindigde het WK met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. Naast de verliespartij tegen Australië speelden de Denen eerder gelijk tegen Tunesië en verloren ze van regerend wereldkampioen Frankrijk.
In 2021 stond de Deense ploeg nog in de halve finale van het EK. Daarin verloren ze van Engeland (2-1).
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
21 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
22 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 dag geleden