Deense bondscoach weet nog niet of hij blijft na WK-uitschakeling
DOHA (ANP) - Kasper Hjulmand weet nog niet of hij aanblijft als bondscoach van de Deense voetbalploeg. Woensdagavond werd Denemarken in de groepsfase van het WK voetbal uitgeschakeld na een 1-0 nederlaag op Australië. De Denen moesten die wedstrijd winnen om door te gaan naar de achtste finales.
"Dit is niet het moment om conclusies te trekken", zei Hjulmand donderdag. "Ik heb nog geen besluit genomen." Hjulmand zei dat de steun van de bond "niet als vanzelfsprekend" kan worden beschouwd.
Peter Möller, sportief directeur bij de Deense voetbalbond DBU, sprak woensdag na de nederlaag in Qatar echter zijn vertrouwen uit in de bondscoach. Tijdens een persconferentie liet hij weten dat hij van plan is het contract van Hjulmand te verlengen tot en met het EK van 2024. "We zijn erg blij met Kasper en we denken dat hij veel kan bijdragen om het team vooruit te helpen", zei Möller. "Als sportief directeur draag ik ook de verantwoordelijkheid. Het is natuurlijk ook mijn schuld dat we het op dit WK niet goed genoeg hebben gedaan", erkende hij.
Teleurstellende WK-deelname
Denemarken eindigde het WK met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. Naast de verliespartij tegen Australië speelden de Denen eerder gelijk tegen Tunesië en verloren ze van regerend wereldkampioen Frankrijk.
In 2021 stond de Deense ploeg nog in de halve finale van het EK. Daarin verloren ze van Engeland (2-1).
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
8 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
16 uur geleden