Deense bondscoach weet nog niet of hij blijft na WK-uitschakeling
DOHA (ANP) - Kasper Hjulmand weet nog niet of hij aanblijft als bondscoach van de Deense voetbalploeg. Woensdagavond werd Denemarken in de groepsfase van het WK voetbal uitgeschakeld na een 1-0 nederlaag op Australië. De Denen moesten die wedstrijd winnen om door te gaan naar de achtste finales.
"Dit is niet het moment om conclusies te trekken", zei Hjulmand donderdag. "Ik heb nog geen besluit genomen." Hjulmand zei dat de steun van de bond "niet als vanzelfsprekend" kan worden beschouwd.
Peter Möller, sportief directeur bij de Deense voetbalbond DBU, sprak woensdag na de nederlaag in Qatar echter zijn vertrouwen uit in de bondscoach. Tijdens een persconferentie liet hij weten dat hij van plan is het contract van Hjulmand te verlengen tot en met het EK van 2024. "We zijn erg blij met Kasper en we denken dat hij veel kan bijdragen om het team vooruit te helpen", zei Möller. "Als sportief directeur draag ik ook de verantwoordelijkheid. Het is natuurlijk ook mijn schuld dat we het op dit WK niet goed genoeg hebben gedaan", erkende hij.
Teleurstellende WK-deelname
Denemarken eindigde het WK met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. Naast de verliespartij tegen Australië speelden de Denen eerder gelijk tegen Tunesië en verloren ze van regerend wereldkampioen Frankrijk.
In 2021 stond de Deense ploeg nog in de halve finale van het EK. Daarin verloren ze van Engeland (2-1).
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
8 uur geleden