Deense bondscoach laat spelers zelf bepalen of ze kunnen spelen
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense bondscoach Kasper Hjulmand heeft er begrip voor als er spelers uit zijn selectie zijn die zich nog niet in staat voelen om donderdag aan te treden tegen de Belgen. De hartstilstand van Christian Eriksen heeft de afgelopen dagen veel impact gehad op de selectie van de Denen.
"Het is nog te vroeg om te zeggen of elke speler mentaal bereid zal zijn om donderdag te spelen. En het is oké als een speler aangeeft emotioneel niet klaar te zijn om tegen België aan te treden", zei Hjulmand. "De afgelopen 24 uur waren goed voor de groep. We weten dat Christian het goed stelt en we zijn weer aan de slag gegaan op het trainingsveld. Er waren lachende gezichten te zien bij de spelers."
De Denen verloren de eerste wedstrijd uiteindelijk met 1-0. Daags de wedstrijd uitten de spelers kritiek dat ze voor de keuze waren gesteld om de wedstrijd zaterdagavond of zondagmiddag te voltooien. Hjulmand: "Ik had de indruk dat wij en de spelers onder druk werden gezet. Er is geen twijfel dat we twee opties kregen van de UEFA. Ik was daar, ik weet het. Maar er waren maar twee opties en dat was heel, heel duidelijk."
Eriksen liet dinsdagochtend van zich horen via sociale media. "Ik ben in orde, gezien de omstandigheden. Ik moet nog wat onderzoeken ondergaan in het ziekenhuis, maar ik voel me goed. Nu ga ik de jongens van het Deense team de komende wedstrijden aanmoedigen. Speel voor heel Denemarken", schreef hij op Instagram.
De Denen spelen donderdag om 18.00 uur in Kopenhagen tegen de Belgen.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
10 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
19 uur geleden