Deense bondscoach Hjulmand vond het spel te traag
DOHA (ANP) - De Deense bondscoach Kasper Hjulmand was allesbehalve te spreken over het spel van zijn elftal bij het eerste optreden op het WK tegen Tunesië (0-0). "Over het algemeen waren we te nerveus en te traag. Vooral in de eerste helft wisten we elkaar niet goed te vinden."
"In bepaalde periode ging het wat beter en na rust kwamen er ook wel wat kansen", vervolgde de trainer. "Maar we speelden eigenlijk geen moment met rust en overzicht in ons spel, zoals we dat zouden willen. Er is geen twijfel aan dat het niet goed genoeg was. We speelden onder 'par', zal ik maar zeggen."
Met verder Frankrijk en Australië als tegenstanders in de groep wordt het er voor de Denen niet gemakkelijker op. "Na dit gelijkspel wordt het voor ons allemaal wat gecompliceerder, maar we zijn natuurlijk nog lang niet uitgeschakeld. We zijn onderweg, we hebben niet verloren, maar we hadden ons een stuk beter gevoeld als we hadden gewonnen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
42 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
54 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
11 uur geleden