Deense bondscoach Hjulmand vond het spel te traag
DOHA (ANP) - De Deense bondscoach Kasper Hjulmand was allesbehalve te spreken over het spel van zijn elftal bij het eerste optreden op het WK tegen Tunesië (0-0). "Over het algemeen waren we te nerveus en te traag. Vooral in de eerste helft wisten we elkaar niet goed te vinden."
"In bepaalde periode ging het wat beter en na rust kwamen er ook wel wat kansen", vervolgde de trainer. "Maar we speelden eigenlijk geen moment met rust en overzicht in ons spel, zoals we dat zouden willen. Er is geen twijfel aan dat het niet goed genoeg was. We speelden onder 'par', zal ik maar zeggen."
Met verder Frankrijk en Australië als tegenstanders in de groep wordt het er voor de Denen niet gemakkelijker op. "Na dit gelijkspel wordt het voor ons allemaal wat gecompliceerder, maar we zijn natuurlijk nog lang niet uitgeschakeld. We zijn onderweg, we hebben niet verloren, maar we hadden ons een stuk beter gevoeld als we hadden gewonnen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk blijft ook onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat maakte de Spanjaard duidelijk op een persconferentie in Zeist.
3 uur geleden