Deense bondscoach had zege Tsjechië op Oranje wel verwacht
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense bondscoach Kasper Hjulmand is allesbehalve verrast dat zaterdag niet het Nederlands elftal, maar Tsjechië de tegenstander is in de kwartfinales van het EK. "Eerlijk gezegd kwam het resultaat voor mij niet als een verrassing", zei Hjulmand over de Tsjechische zege op Oranje in Boedapest (2-0).
"Ik heb heel veel respect voor de Tsjechen. Ze spelen met bijzonder veel intensiteit. Ze zijn goed georganiseerd en ook fysiek erg sterk. Patrik Schick is op dit moment een van de beste aanvallers in Europa", zei Hjulmand, die zaterdag met Denemarken de kwartfinales haalde door Wales in Amsterdam 4-0 te verslaan.
Volgens verdediger Nicolai Boilesen (ex-Ajax) lijkt Tsjechië qua manier van voetballen wel op Denemarken. "Als ik zie hoe ze als team één zijn, hoe ze wedstrijden aanpakken, dan is dat heel vergelijkbaar met hoe het bij ons gaat. Voetbal is bovenal een teamsport", aldus de Deense international.
De Denen verloren op dit EK hun eerste twee groepswedstrijden, tegen Finland en België. Het duel met de Finnen werd overschaduwd door het drama met Christian Eriksen, die op het veld in Kopenhagen in elkaar zakte en gereanimeerd moest worden. Denemarken heeft zich echter op indrukwekkende wijze opgericht. De ploeg van Hjulmand maakte zowel in de laatste groepswedstrijd tegen Rusland (4-1) als tegen Wales vier doelpunten. De Denen treffen Tsjechië zaterdagavond in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan, met als inzet een plek bij de laatste vier.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
13 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
15 uur geleden