Deense boeren protesteren tegen ruimen van nertsen
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Honderden Deense boeren reden zaterdag met hun tractoren door de belangrijkste steden Kopenhagen en Aarhus om te protesteren tegen het bevel van de regering alle nertsen te ruimen. Volgens de boeren is daar onvoldoende juridische basis voor.
Volgens de organisatoren hadden 850 tractorbezitters zich aangemeld, meldde het Deense persbureau Ritzau.
Eerder deze maand besloot de regering tot de ruiming nadat was gebleken dat een gemuteerde vorm van het coronavirus was overgedragen tussen nertsen en mensen.
Gemuteerde variant
De zorgen van de overheid en gezondheidsautoriteiten hielden voornamelijk verband met een gemuteerde variant waarvan werd vastgesteld dat ze het vermogen om antilichamen te vormen verzwakken en toekomstige vaccins ondoeltreffend zouden kunnen maken.
Ongeveer 9 miljoen van de 17 miljoen nertsen in Denemarken zijn tot dusver geruimd. De regering gaf later toe dat zij onder de huidige wet niet de bevoegdheid had om een bevel tot ruiming van gezonde nertsen te geven en alleen een dergelijke maatregel kon aanbevelen.
Boos
Mogens Jensen, de minister van Voedsel en Visserij, nam deze week ontslag, maar boeren en fokkers bleven boos. "Het is een protest voor de democratie en voor de grondwet", zei Knud Jeppesen, die het protest van zaterdag organiseerde.
De regering wil overigens ook het fokken van nertsen tot eind 2021 verbieden. Denemarken is 's werelds grootste producent van nertsenpelzen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.
42 minuten geledenFAGERSTA (ANP) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.
55 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schrijft de Turkse minister van Justitie Akin Gürlek op X. Netanyahu wordt vervolgd voor de arrestatie van de activisten van de Global Summud Flotilla, die hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen, maar daarbij werden gehinderd door Israël.
1 uur geledenDRAGUIGNAN/SONICO (ANP/AFP) - Na een lange periode van droogte zijn in het zuidoosten van Frankrijk hevige onweers- en regenbuien losgebarsten in met name het departement Var, waar Saint-Tropez en Toulon liggen. Het vooral nachtelijke onweer ging gepaard met bijna 1380 blikseminslagen die plaatselijk tot brandjes leidden.
2 uur geledenPARIJS/LONDEN (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne beleggen maandag, als het land zijn onafhankelijkheid viert, een top van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen. Meerdere leiders van de coalitie willen daarvoor naar Kyiv reizen, melden de Kyiv Independent en andere Oekraïense media. Premier Rob Jetten belt in, meldt zijn woordvoerder.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is weer terug in de gevangenis, nadat hij eerder werd opgenomen in het ziekenhuis voor onderzoek. Volgens de autoriteiten is hij fit verklaard.
2 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) groeit "exponentieel", zegt een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties. Volgens de laatste cijfers zijn er ruim 2500 mensen aan overleden en meer dan 5000 mensen besmet geraakt met het virus.
4 uur geleden