Deens voetbal test met 500 toeschouwers per sectie
KOPENHAGEN (ANP) - Bij drie wedstrijden in de hoogste klasse van het Deense voetbal wordt het komend weekeinde getest in hoeverre het mogelijk is weer publiek toe te laten. De betreffende thuisspelende clubs moeten hun stadion opsplitsen in meerdere secties. Per deel mogen niet meer dan 500 fans worden toegelaten, in totaal mogen er waarschijnlijk tussen de 2500 en 3000 bezoekers aanwezig zijn.
Het gaat onder meer om de ontmoeting tussen Bröndby IF en FC Kopenhagen, de derby in de hoofdstad. De twee andere wedstrijden zijn AC Horsens - Randers FC en Lyngby - OB.
Afhankelijk van hoe het uitpakt, bekijken de autoriteiten of de capaciteit de komende tijd kan worden uitgebreid. Denemarken is tot nu toe succesvol gebleken in het bestrijden van de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
5 uur geleden