Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deens parlement steunt verbod op koranverbrandingen

Deens parlement steunt verbod op koranverbrandingen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense parlement heeft een wet aangenomen die "ongepaste behandeling" van religieuze teksten verbiedt. Het verbod volgt op een reeks koranverbrandingen in Denemarken die voor veel onrust zorgden.

De wet verbiedt onder andere het verscheuren en verbranden van religieuze teksten en het verspreiden van video's daarvan. Wie zich daar toch schuldig aan maakt, kan een boete of een gevangenisstraf tot twee jaar krijgen.

Denemarken werd deze zomer opgeschud door meerdere koranverbrandingen. De verbrandingen zorgden voor onrust in landen met grote moslimgemeenschappen. Zo probeerden bijna duizend demonstranten in de Irakese hoofdstad Baghdad op te trekken naar de Deense ambassade om daar hun woede te uiten over de voorvallen.

De nieuwe Deense wet krijgt wel kritiek. Gevreesd wordt dat de wet een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting kan vormen. Volgens de Deense regering is daar geen sprake van, omdat er nog andere manieren zijn om kritiek te uiten op religies.

Meer uit Buitenland

Jongen (11) onder puin vandaan gehaald in Venezuela

CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.

1 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Amerikaanse doelen in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.

6 uur geleden
VK investeert in nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.

11 uur geleden
Netanyahu zegt brede nationale coalitie te willen na verkiezingen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.

12 uur geleden
Nieuwe aardbeving Venezuela met kracht van 5.6

CARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

13 uur geleden
Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

14 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

14 uur geleden