Deens parlement steunt verbod op koranverbrandingen
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense parlement heeft een wet aangenomen die "ongepaste behandeling" van religieuze teksten verbiedt. Het verbod volgt op een reeks koranverbrandingen in Denemarken die voor veel onrust zorgden.
De wet verbiedt onder andere het verscheuren en verbranden van religieuze teksten en het verspreiden van video's daarvan. Wie zich daar toch schuldig aan maakt, kan een boete of een gevangenisstraf tot twee jaar krijgen.
Denemarken werd deze zomer opgeschud door meerdere koranverbrandingen. De verbrandingen zorgden voor onrust in landen met grote moslimgemeenschappen. Zo probeerden bijna duizend demonstranten in de Irakese hoofdstad Baghdad op te trekken naar de Deense ambassade om daar hun woede te uiten over de voorvallen.
De nieuwe Deense wet krijgt wel kritiek. Gevreesd wordt dat de wet een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting kan vormen. Volgens de Deense regering is daar geen sprake van, omdat er nog andere manieren zijn om kritiek te uiten op religies.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
9 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
27 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
51 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
4 uur geleden