Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deen Vingegaard verbaast ook zijn bazen in Tour

Deen Vingegaard verbaast ook zijn bazen in Tour

SAINT-LARY-SOULAN (ANP) - De ploegleiding van Jumbo-Visma wist al wel dat het met Jonas Vingegaard een bijzonder getalenteerde ronderenner in huis had. "Eentje die in de toekomst een hoofdrol in grote rondes kan gaan spelen", herhaalde ploegleider Grischa Niermann woensdag na de zeventiende etappe in de Tour de France eerdere prognoses. De toekomst is dichterbij dan gedacht. De 24-jarige Deen finishte woensdag achter geletruidrager Tadej Pogacar als tweede in de zware bergrit en klom ook naar die positie in het algemeen klassement.

"Een supergroot talent", omschreef Merijn Zeeman, sportief directeur van de Nederlandse ploeg, de jonge Deen. Om zich vervolgens meteen te corrigeren. "Eigenlijk ben je al geen talent meer, als je tweede staat in de Tour."

Vingegaard viel vorig jaar al op met knap klimwerk in de Ronde van Spanje. Dit voorjaar begon hij koersen te winnen, in de Verenigde Arabische Emiraten en ook in Italië. In de Tour was hij een van de helpers van Primoz Roglic. Maar de Sloveen viel al na één week uit, terwijl ook Robert Gesink, de Duitser Tony Martin en woensdag Steven Kruijswijk de Tour moesten verlaten. De Brabander was al op de rustdag ziek, hetgeen dinsdag nog met paracetamol werd onderdrukt. Zeeman: "Maar het was vandaag niet beter. Steven gaat zich richten op de Vuelta."

Geweldige groep kerels

De vier overgebleven renners noemde Zeeman "een geweldige groep kerels bij elkaar". "Ik hoorde in volle finale hoe Wout (Van Aert) Jonas nog aanmoedigde via de oortjes." Niermann reed achter de nieuwe kopman. "Zo jong nog, dit hadden we niet verwacht. We hebben heel veel tegenslagen gehad deze Tour, zijn hier nog maar met vier man. Maar we vechten door. Ik ben trots op deze jongens."

Een podiumplaats in Parijs lonkt, achter de ongenaakbare Pogacar. "We zijn er nog niet, maar het komt wel heel dichtbij. Hij laat vandaag zien dat hij bij de beste drie klimmers in de Tour hoort." Er volgt nog één Pyreneeënrit en zaterdag een tweede individuele tijdrit. In de eerste, nog in de eerste Tourweek, eindigde Vingegaard al als derde. Zeeman: "Hij kan dit, heeft er ook hard voor gewerkt. We kijken er met veel vertrouwen naar uit. We mogen dromen van het podium."

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

7 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

8 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

11 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden