Deen Vingegaard ontneemt Pogacar gele trui in Tour
SERRE CHEVALIER (ANP) - Jonas Vingegaard heeft een geslaagde machtsgreep gedaan in de Tour de France. De Deen van Jumbo-Visma won een spectaculaire bergetappe na een aanval op de slotklim. Geletruidrager Tadej Pogacar had daarop geen antwoord. De Sloveen gaf bijna 3 minuten toe op Vingegaard, die de nieuwe klassementsleider is.
Achter Vingegaard werd de Colombiaan Nairo Quintana tweede, voor de Fransman Romain Bardet. Pogacar finishte als zevende. Donderdag volgt opnieuw een rit over befaamde Alpencols met onderweg de Col de la Croix de Fer en een aankomst op Alpe d'Huez.
In het klassement heeft de 25-jarige Vingegaard een voorsprong van 2.16 op Bardet, de Fransman van DSM die in de Giro ziek moest opgeven. Pogacar zakte door zijn inzinking naar de derde plaats op 2.22.
Strijd
De strijd was al op de voorlaatste col, de Galibier, ontbrand. Daar hoopte Jumbo-Visma de Sloveense geletruidrager af te matten door diens landgenoot Primoz Roglic en Vingegaard om de beurt te laten aanvallen. De opzet slaagde niet en Pogacar leek, met hulp van zijn enig overgebleven ploeggenoot Rafal Majka de koers weer in handen te hebben. Tot Vingegaard 5 kilometer onder de top van de Col du Granon aanviel en de vooruit rijdende Fransman Warren Barguil en de Colombiaan Nairo Quintana in een vloek en een zucht passeerde.
De rit was begonnen met de Belg Wout van Aert op kop, samen met Mathieu van der Poel, die later zou afstappen. Ze kregen gezelschap van een grote groep met onder anderen de Fransman Christophe Laporte van Jumbo-Visma en de Duitser Simon Geschke. Op de Lacets de Montvernier, een klim van 2e categorie. kwam de Fransman Pierre Latour als eerste boven voor Geschke, de drager van de bergtrui. Ook op de Col du Télégraphe was Latour de eerste, met nog maar negen metgezellen.
Schade
Op de Col du Galibier werd Pogacar al getest. De 23-jarige Sloveen leek het allemaal ontspannen aan te kunnen en had zelfs tijd naar de camera te zwaaien. Hij zag bovendien Roglic afhaken, weer een concurrent minder. De Sloveen van Jumbo kwam ruim 10 minuten na ploeggenoot Vingegaard binnen.
Maar ondertussen was er veel gebeurd. Achter de Fransman Warren Barguil, die als eerste aan de slotklim begon, leek Pogacar met ploeggenoot Rafal Majka te controleren. Tot Vingegaard aanzette. Voor het eerst deze Tour kon de tweevoudig Tourwinnaar niet volgen. De schade was enorm.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
17 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden