Deen Vingegaard ontneemt Pogacar gele trui in Tour
SERRE CHEVALIER (ANP) - Jonas Vingegaard heeft een geslaagde machtsgreep gedaan in de Tour de France. De Deen van Jumbo-Visma won een spectaculaire bergetappe na een aanval op de slotklim. Geletruidrager Tadej Pogacar had daarop geen antwoord. De Sloveen gaf bijna 3 minuten toe op Vingegaard, die de nieuwe klassementsleider is.
Achter Vingegaard werd de Colombiaan Nairo Quintana tweede, voor de Fransman Romain Bardet. Pogacar finishte als zevende. Donderdag volgt opnieuw een rit over befaamde Alpencols met onderweg de Col de la Croix de Fer en een aankomst op Alpe d'Huez.
In het klassement heeft de 25-jarige Vingegaard een voorsprong van 2.16 op Bardet, de Fransman van DSM die in de Giro ziek moest opgeven. Pogacar zakte door zijn inzinking naar de derde plaats op 2.22.
Strijd
De strijd was al op de voorlaatste col, de Galibier, ontbrand. Daar hoopte Jumbo-Visma de Sloveense geletruidrager af te matten door diens landgenoot Primoz Roglic en Vingegaard om de beurt te laten aanvallen. De opzet slaagde niet en Pogacar leek, met hulp van zijn enig overgebleven ploeggenoot Rafal Majka de koers weer in handen te hebben. Tot Vingegaard 5 kilometer onder de top van de Col du Granon aanviel en de vooruit rijdende Fransman Warren Barguil en de Colombiaan Nairo Quintana in een vloek en een zucht passeerde.
De rit was begonnen met de Belg Wout van Aert op kop, samen met Mathieu van der Poel, die later zou afstappen. Ze kregen gezelschap van een grote groep met onder anderen de Fransman Christophe Laporte van Jumbo-Visma en de Duitser Simon Geschke. Op de Lacets de Montvernier, een klim van 2e categorie. kwam de Fransman Pierre Latour als eerste boven voor Geschke, de drager van de bergtrui. Ook op de Col du Télégraphe was Latour de eerste, met nog maar negen metgezellen.
Schade
Op de Col du Galibier werd Pogacar al getest. De 23-jarige Sloveen leek het allemaal ontspannen aan te kunnen en had zelfs tijd naar de camera te zwaaien. Hij zag bovendien Roglic afhaken, weer een concurrent minder. De Sloveen van Jumbo kwam ruim 10 minuten na ploeggenoot Vingegaard binnen.
Maar ondertussen was er veel gebeurd. Achter de Fransman Warren Barguil, die als eerste aan de slotklim begon, leek Pogacar met ploeggenoot Rafal Majka te controleren. Tot Vingegaard aanzette. Voor het eerst deze Tour kon de tweevoudig Tourwinnaar niet volgen. De schade was enorm.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
15 uur geleden