Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deen Vingegaard ontneemt Pogacar gele trui in Tour

Deen Vingegaard ontneemt Pogacar gele trui in Tour

SERRE CHEVALIER (ANP) - Jonas Vingegaard heeft een geslaagde machtsgreep gedaan in de Tour de France. De Deen van Jumbo-Visma won een spectaculaire bergetappe na een aanval op de slotklim. Geletruidrager Tadej Pogacar had daarop geen antwoord. De Sloveen gaf bijna 3 minuten toe op Vingegaard, die de nieuwe klassementsleider is.

Achter Vingegaard werd de Colombiaan Nairo Quintana tweede, voor de Fransman Romain Bardet. Pogacar finishte als zevende. Donderdag volgt opnieuw een rit over befaamde Alpencols met onderweg de Col de la Croix de Fer en een aankomst op Alpe d'Huez.

In het klassement heeft de 25-jarige Vingegaard een voorsprong van 2.16 op Bardet, de Fransman van DSM die in de Giro ziek moest opgeven. Pogacar zakte door zijn inzinking naar de derde plaats op 2.22.

Strijd

De strijd was al op de voorlaatste col, de Galibier, ontbrand. Daar hoopte Jumbo-Visma de Sloveense geletruidrager af te matten door diens landgenoot Primoz Roglic en Vingegaard om de beurt te laten aanvallen. De opzet slaagde niet en Pogacar leek, met hulp van zijn enig overgebleven ploeggenoot Rafal Majka de koers weer in handen te hebben. Tot Vingegaard 5 kilometer onder de top van de Col du Granon aanviel en de vooruit rijdende Fransman Warren Barguil en de Colombiaan Nairo Quintana in een vloek en een zucht passeerde.

De rit was begonnen met de Belg Wout van Aert op kop, samen met Mathieu van der Poel, die later zou afstappen. Ze kregen gezelschap van een grote groep met onder anderen de Fransman Christophe Laporte van Jumbo-Visma en de Duitser Simon Geschke. Op de Lacets de Montvernier, een klim van 2e categorie. kwam de Fransman Pierre Latour als eerste boven voor Geschke, de drager van de bergtrui. Ook op de Col du Télégraphe was Latour de eerste, met nog maar negen metgezellen.

Schade

Op de Col du Galibier werd Pogacar al getest. De 23-jarige Sloveen leek het allemaal ontspannen aan te kunnen en had zelfs tijd naar de camera te zwaaien. Hij zag bovendien Roglic afhaken, weer een concurrent minder. De Sloveen van Jumbo kwam ruim 10 minuten na ploeggenoot Vingegaard binnen.

Maar ondertussen was er veel gebeurd. Achter de Fransman Warren Barguil, die als eerste aan de slotklim begon, leek Pogacar met ploeggenoot Rafal Majka te controleren. Tot Vingegaard aanzette. Voor het eerst deze Tour kon de tweevoudig Tourwinnaar niet volgen. De schade was enorm.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

9 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

10 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

12 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

12 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

13 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

13 uur geleden