Deen Rune (19) verrast finalist 2021 Tsitsipas op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door Stefanos Tsitsipas in de vierde ronde uit te schakelen. De pas 19 jaar oude Rune was met 7-5 3-6 6-3 6-4 te sterk voor de Griekse finalist van vorig jaar.
De Scandinavische tiener verzuimde het duel bij 5-2 in de vierde set uit te serveren, maar bij zijn tweede poging was het wel raak. Na 3 uur en 1 minuut maakte hij het af na een misser van Tsitsipas.
"Ik was zo nerveus op het einde, maar ik ben zo blij dat ik het heb afgemaakt", zei Rune. "Ik vertelde mezelf aan mijn plan vast te houden, want anders zou ik sowieso verliezen van een speler als Tsitsipas."
Casper Ruud
Rune had voor Roland Garros nog nooit een wedstrijd gewonnen op een grandslamtoernooi. Hij is op de wereldranglijst opgeklommen naar plek 40, mede dankzij het veroveren van de titel in München. In de finale van dat toernooi zag hij Botic van de Zandschulp opgeven.
In de kwartfinales neemt Rune het op tegen de Noor Casper Ruud, die eerder op de dag Hubert Hurkacz uit Polen in vier sets versloeg.
Novak Djokovic
Tsitsipas, als vierde geplaatst op Roland Garros, verloor vorig jaar in de finale van de Serviër Novak Djokovic. Dat was zijn enige grandslamfinale uit zijn loopbaan. Begin dit jaar reikte hij op de Australian Open tot de laatste vier.
Na afloop van zijn partij tegen Rune gaf de nummer 4 van de wereld zijn materiaal deels de schuld van zijn uitschakeling. "Ik merk dat er wat veranderingen hebben plaatsgevonden in mijn uitrusting. Ik zou niet alles willen afschuiven op het materiaal, want het is iets dat ik heb gekozen voor mijn persoonlijke vooruitgang en om beter te worden", zei Tsitsipas, zonder in detail te treden. "Ik wil er liever niet te veel over praten."
De 23-jarige Tsitsipas won dit gravelseizoen het masterstoernooi van Monte Carlo en hij was finalist in Rome.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
58 minuten geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
2 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
18 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden