Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deen Rune (19) verrast finalist 2021 Tsitsipas op Roland Garros

Deen Rune (19) verrast finalist 2021 Tsitsipas op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door Stefanos Tsitsipas in de vierde ronde uit te schakelen. De pas 19 jaar oude Rune was met 7-5 3-6 6-3 6-4 te sterk voor de Griekse finalist van vorig jaar.

De Scandinavische tiener verzuimde het duel bij 5-2 in de vierde set uit te serveren, maar bij zijn tweede poging was het wel raak. Na 3 uur en 1 minuut maakte hij het af na een misser van Tsitsipas.

"Ik was zo nerveus op het einde, maar ik ben zo blij dat ik het heb afgemaakt", zei Rune. "Ik vertelde mezelf aan mijn plan vast te houden, want anders zou ik sowieso verliezen van een speler als Tsitsipas."

Casper Ruud

Rune had voor Roland Garros nog nooit een wedstrijd gewonnen op een grandslamtoernooi. Hij is op de wereldranglijst opgeklommen naar plek 40, mede dankzij het veroveren van de titel in München. In de finale van dat toernooi zag hij Botic van de Zandschulp opgeven.

In de kwartfinales neemt Rune het op tegen de Noor Casper Ruud, die eerder op de dag Hubert Hurkacz uit Polen in vier sets versloeg.

Novak Djokovic

Tsitsipas, als vierde geplaatst op Roland Garros, verloor vorig jaar in de finale van de Serviër Novak Djokovic. Dat was zijn enige grandslamfinale uit zijn loopbaan. Begin dit jaar reikte hij op de Australian Open tot de laatste vier.

Na afloop van zijn partij tegen Rune gaf de nummer 4 van de wereld zijn materiaal deels de schuld van zijn uitschakeling. "Ik merk dat er wat veranderingen hebben plaatsgevonden in mijn uitrusting. Ik zou niet alles willen afschuiven op het materiaal, want het is iets dat ik heb gekozen voor mijn persoonlijke vooruitgang en om beter te worden", zei Tsitsipas, zonder in detail te treden. "Ik wil er liever niet te veel over praten."

De 23-jarige Tsitsipas won dit gravelseizoen het masterstoernooi van Monte Carlo en hij was finalist in Rome.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

7 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

8 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

9 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

9 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

9 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

9 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

10 uur geleden