Deen Rune (19) verrast finalist 2021 Tsitsipas op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door Stefanos Tsitsipas in de vierde ronde uit te schakelen. De pas 19 jaar oude Rune was met 7-5 3-6 6-3 6-4 te sterk voor de Griekse finalist van vorig jaar.
De Scandinavische tiener verzuimde het duel bij 5-2 in de vierde set uit te serveren, maar bij zijn tweede poging was het wel raak. Na 3 uur en 1 minuut maakte hij het af na een misser van Tsitsipas.
"Ik was zo nerveus op het einde, maar ik ben zo blij dat ik het heb afgemaakt", zei Rune. "Ik vertelde mezelf aan mijn plan vast te houden, want anders zou ik sowieso verliezen van een speler als Tsitsipas."
Casper Ruud
Rune had voor Roland Garros nog nooit een wedstrijd gewonnen op een grandslamtoernooi. Hij is op de wereldranglijst opgeklommen naar plek 40, mede dankzij het veroveren van de titel in München. In de finale van dat toernooi zag hij Botic van de Zandschulp opgeven.
In de kwartfinales neemt Rune het op tegen de Noor Casper Ruud, die eerder op de dag Hubert Hurkacz uit Polen in vier sets versloeg.
Novak Djokovic
Tsitsipas, als vierde geplaatst op Roland Garros, verloor vorig jaar in de finale van de Serviër Novak Djokovic. Dat was zijn enige grandslamfinale uit zijn loopbaan. Begin dit jaar reikte hij op de Australian Open tot de laatste vier.
Na afloop van zijn partij tegen Rune gaf de nummer 4 van de wereld zijn materiaal deels de schuld van zijn uitschakeling. "Ik merk dat er wat veranderingen hebben plaatsgevonden in mijn uitrusting. Ik zou niet alles willen afschuiven op het materiaal, want het is iets dat ik heb gekozen voor mijn persoonlijke vooruitgang en om beter te worden", zei Tsitsipas, zonder in detail te treden. "Ik wil er liever niet te veel over praten."
De 23-jarige Tsitsipas won dit gravelseizoen het masterstoernooi van Monte Carlo en hij was finalist in Rome.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
7 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
10 uur geleden