Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deen Rune (19) verrast finalist 2021 Tsitsipas op Roland Garros

Deen Rune (19) verrast finalist 2021 Tsitsipas op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door Stefanos Tsitsipas in de vierde ronde uit te schakelen. De pas 19 jaar oude Rune was met 7-5 3-6 6-3 6-4 te sterk voor de Griekse finalist van vorig jaar.

De Scandinavische tiener verzuimde het duel bij 5-2 in de vierde set uit te serveren, maar bij zijn tweede poging was het wel raak. Na 3 uur en 1 minuut maakte hij het af na een misser van Tsitsipas.

"Ik was zo nerveus op het einde, maar ik ben zo blij dat ik het heb afgemaakt", zei Rune. "Ik vertelde mezelf aan mijn plan vast te houden, want anders zou ik sowieso verliezen van een speler als Tsitsipas."

Casper Ruud

Rune had voor Roland Garros nog nooit een wedstrijd gewonnen op een grandslamtoernooi. Hij is op de wereldranglijst opgeklommen naar plek 40, mede dankzij het veroveren van de titel in München. In de finale van dat toernooi zag hij Botic van de Zandschulp opgeven.

In de kwartfinales neemt Rune het op tegen de Noor Casper Ruud, die eerder op de dag Hubert Hurkacz uit Polen in vier sets versloeg.

Novak Djokovic

Tsitsipas, als vierde geplaatst op Roland Garros, verloor vorig jaar in de finale van de Serviër Novak Djokovic. Dat was zijn enige grandslamfinale uit zijn loopbaan. Begin dit jaar reikte hij op de Australian Open tot de laatste vier.

Na afloop van zijn partij tegen Rune gaf de nummer 4 van de wereld zijn materiaal deels de schuld van zijn uitschakeling. "Ik merk dat er wat veranderingen hebben plaatsgevonden in mijn uitrusting. Ik zou niet alles willen afschuiven op het materiaal, want het is iets dat ik heb gekozen voor mijn persoonlijke vooruitgang en om beter te worden", zei Tsitsipas, zonder in detail te treden. "Ik wil er liever niet te veel over praten."

De 23-jarige Tsitsipas won dit gravelseizoen het masterstoernooi van Monte Carlo en hij was finalist in Rome.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

1 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

4 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

10 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

13 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

15 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

16 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

16 uur geleden