Deelnemersveld zesdaagse Rotterdam compleet met dertien koppels
ROTTERDAM (ANP) - De zesdaagse van Rotterdam heeft met dertien koppels het deelnemersveld rond voor de veertigste editie van het wielerevenement in Ahoy. Naast wereldkampioenen Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip doen met Vincent Hoppezak/Philip Heijnen en Yanne Dorenbos/Elmar Abma nog twee Nederlandse duo's mee aan de zesdaagse, die plaatsvindt van 12 tot en met 17 december.
"Deze jubileumeditie belooft een topeditie te worden met een mooi deelnemersveld", zegt wedstrijddirecteur Michael Zijlaard. "Er zijn favorieten zoals de huidige wereldkampioenen Havik/Van Schip en Europees kampioenen Kluge/Reinhardt. Die voeren het rennersveld aan en zullen elkaar uitdagen, maar er zijn meerdere koppels die voor de nodige spanning zullen zorgen."
Naast de drie Nederlandse koppels gaat Roy Eeftink van start met de Duitser Moritz Malcharek. Ook zijn er zes deelnemers bij de Sprint Cup, onder wie wereldkampioen Harrie Lavreysen, maar ook talenten als Daan Kool en Tijmen van Loon. "Bij de sprinters hebben we de gevestigde namen als Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland vastgelegd, maar ook hier zijn er de toptalenten die de favorieten zes dagen lang kunnen uitdagen", kijkt Peter Schep van de wedstrijddirectie vooruit.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
13 uur geledenSONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Rico Verhoeven wil zo snel mogelijk een rematch tegen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. Dat schrijft de 37-jarige voormalige kickbokser op Instagram. De Middle East Professional Boxing Commission, bij wie de Nederlander bezwaar had aangetekend na de recente nederlaag in Caïro, heeft erkend dat de bel na het verstrijken van de elfde ronde al had geklonken voordat de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Wout van Aert ontbreekt in de komende Tour de France. De 31-jarige Belg van Visma-Lease a Bike heeft te veel last van een elleboogblessure die hij eerder deze maand opliep. De wond is ontstoken en om die reden moest de winnaar van Parijs-Roubaix deze week een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
1 dag geleden