Deelnemers pridemars Boedapest angstig voor toekomst
BOEDAPEST (ANP) - Deelnemers aan de pridemars in Boedapest zeiden angstig te zijn geweest om deel te nemen aan het evenement dat door de Hongaarse regering was verboden. Onder recent ingevoerde wetgeving kunnen ze boetes van 500 euro krijgen en organisatoren zelfs gevangenisstraf. Maar ze vertelden aan het ANP zich gesteund te voelen door mensen uit onder meer Nederland.
Nóra (32) uit Hongarije zei te vrezen voor de door de politie ingezette gezichtsherkenning. "Ik draag mijn hoed en mijn vermomming. Mijn vrienden stelden ook voor om een klein snorretje te nemen. Ik was bang om mijn baan kwijt te raken. Toch heb ik meegedaan omdat vrijheid belangrijk is", zei Nóra, die niet met haar achternaam genoemd wilde worden.
"Ik had ook mijn twijfels om hier te komen", zei een 27-jarige Hongaarse student. Maar ondanks het gevaar van boetes liep hij mee. "Als we beslissen hier niet te komen, geven wij de regering alle macht."
Tot 200.000 deelnemers
De 29-jarige Maximilian Von Fuchs vluchtte naar Oostenrijk omdat hij als homo geen goede baan zou kunnen krijgen in het Hongarije onder premier Viktor Orbán. "Orbán heeft ongeveer alle media in handen en mensen zijn het afgelopen decennium gehersenspoeld. Maar ik was geraakt toen ik in de trein uit Wenen zoveel mensen uit Nederland, Duitsland en Oostenrijk zag, onderweg naar de Boedapest Pride. Dat geeft mij moed."
De organisatie schatte het aantal deelnemers op 180.000 tot 200.000. Daarmee was het verreweg de drukst bezochte editie van de Boedapest Pride. Het vorige record stond op 35.000 deelnemers.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar", nadat hij vrijdagavond een herdenkingsdienst in een synagoge in Sydney bijwoonde voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.
13 uur geleden