Deelnemers Pride Walk lopen route door Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt de jaarlijkse Pride Walk gehouden. Met deze feestelijke demonstratie, die wordt gezien als de aftrap van de pride in Amsterdam, wordt elk jaar aandacht gevraagd voor gelijke rechten van lhbtiq+'ers wereldwijd.
De deelnemers lopen vanaf 12.00 uur met een grote regenboogvlag en protestborden een route vanaf de Dam via de Rozengracht, Marnixstraat, Haarlemmerdijk, Haarlemmerstraat en Damrak weer terug naar de Dam. Daar begint dan een programma met toespraken.
"De Pride Walk in Amsterdam draait om jezelf zijn, gezien worden en - het allerbelangrijkste - trots zijn op wie je bent", zegt organisator Stichting Homomonument. "Sta op voor tolerantie en respect en neem deel aan deze kleurrijke parade voor liefde en saamhorigheid." De organisatie zegt met de wandeltocht een sterk geluid te willen laten horen tegen "discriminatie, onderdrukking en vervolging van mensen om hun seksuele oriëntatie of genderidentiteit. Waar dan ook ter wereld."
Vorige week maakte stichting Queer Amsterdam bekend niet meer mee te doen met de organisatie, na een meningsverschil over het weren van de Israëlische vlag. Er ontstond ophef en Queer Amsterdam trok zich terug nadat burgemeester Femke Halsema had laten weten dat de vlag niet is verboden.
Dit jaar zijn er twee optochten waarmee deelnemers aandacht vragen voor de lhbtiq+-gemeenschap. Naast de Pride Walk is er op 27 juli een Pride March, georganiseerd door Stichting Pride Amsterdam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De teller van het aantal schademeldingen na de zware aardbeving bij het Groningse Zeerijp is dinsdag opgelopen naar 2117, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Eerder op de dag ging het nog om 1950 meldingen.
14 uur geleden