Deelnemers Pride Walk lopen route door Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt de jaarlijkse Pride Walk gehouden. Met deze feestelijke demonstratie, die wordt gezien als de aftrap van de pride in Amsterdam, wordt elk jaar aandacht gevraagd voor gelijke rechten van lhbtiq+'ers wereldwijd.
De deelnemers lopen vanaf 12.00 uur met een grote regenboogvlag en protestborden een route vanaf de Dam via de Rozengracht, Marnixstraat, Haarlemmerdijk, Haarlemmerstraat en Damrak weer terug naar de Dam. Daar begint dan een programma met toespraken.
"De Pride Walk in Amsterdam draait om jezelf zijn, gezien worden en - het allerbelangrijkste - trots zijn op wie je bent", zegt organisator Stichting Homomonument. "Sta op voor tolerantie en respect en neem deel aan deze kleurrijke parade voor liefde en saamhorigheid." De organisatie zegt met de wandeltocht een sterk geluid te willen laten horen tegen "discriminatie, onderdrukking en vervolging van mensen om hun seksuele oriëntatie of genderidentiteit. Waar dan ook ter wereld."
Vorige week maakte stichting Queer Amsterdam bekend niet meer mee te doen met de organisatie, na een meningsverschil over het weren van de Israëlische vlag. Er ontstond ophef en Queer Amsterdam trok zich terug nadat burgemeester Femke Halsema had laten weten dat de vlag niet is verboden.
Dit jaar zijn er twee optochten waarmee deelnemers aandacht vragen voor de lhbtiq+-gemeenschap. Naast de Pride Walk is er op 27 juli een Pride March, georganiseerd door Stichting Pride Amsterdam.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De sneeuw en gladheid leiden tot tientallen ongevallen en pechgevallen op de weg. Een overzicht van het verkeerscentrum van Rijkswaterstaat laat zien dat veel weggebruikers in de problemen zijn gekomen. De meldingen variëren van geschaarde of van de weg gegleden vrachtwagens tot auto's die overdwars op de rijbaan belanden.
28 minuten geledenDE BILT (ANP) - In Nederland waren vorig jaar 59 aardbevingen. Dat is meer dan de 47 in 2024, meldt het KNMI. De toename komt niet door de gaswinning in en rond Groningen, maar door natuurlijke breuklijnen in Limburg.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ochtendspits van maandag staat op de derde plek van drukste ochtendspitsen sinds 2020. Dat blijkt uit data van Rijkswaterstaat (RWS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.
2 uur geleden