Deelnemers Pride Walk lopen route door Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt de jaarlijkse Pride Walk gehouden. Met deze feestelijke demonstratie, die wordt gezien als de aftrap van de pride in Amsterdam, wordt elk jaar aandacht gevraagd voor gelijke rechten van lhbtiq+'ers wereldwijd.
De deelnemers lopen vanaf 12.00 uur met een grote regenboogvlag en protestborden een route vanaf de Dam via de Rozengracht, Marnixstraat, Haarlemmerdijk, Haarlemmerstraat en Damrak weer terug naar de Dam. Daar begint dan een programma met toespraken.
"De Pride Walk in Amsterdam draait om jezelf zijn, gezien worden en - het allerbelangrijkste - trots zijn op wie je bent", zegt organisator Stichting Homomonument. "Sta op voor tolerantie en respect en neem deel aan deze kleurrijke parade voor liefde en saamhorigheid." De organisatie zegt met de wandeltocht een sterk geluid te willen laten horen tegen "discriminatie, onderdrukking en vervolging van mensen om hun seksuele oriëntatie of genderidentiteit. Waar dan ook ter wereld."
Vorige week maakte stichting Queer Amsterdam bekend niet meer mee te doen met de organisatie, na een meningsverschil over het weren van de Israëlische vlag. Er ontstond ophef en Queer Amsterdam trok zich terug nadat burgemeester Femke Halsema had laten weten dat de vlag niet is verboden.
Dit jaar zijn er twee optochten waarmee deelnemers aandacht vragen voor de lhbtiq+-gemeenschap. Naast de Pride Walk is er op 27 juli een Pride March, georganiseerd door Stichting Pride Amsterdam.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
4 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
9 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
13 uur geleden