
Deelnemers lopen Feminist March in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt zondagavond de zogeheten Feminist March gelopen, naar aanleiding van Internationale Vrouwendag eerder deze week. Deelnemers lopen de mars om bewustwording voor "problematiek in het leven van zowel vrouwen als non-binaire personen en alle anderen die nadeel ondervinden van het patriarchaat", aldus de organisatie.
Eerdere edities van de mars waren overdag, deze mars begint om 19.00 uur 's avonds. "Breng dus behalve jullie megafoons, spandoeken en protestborden ook lichtjes mee dit jaar", meldt de organisatie. De mars begint op de Dam en eindigt op het Museumplein. Het protest is naar verwachting om 20.30 uur afgelopen.
Voorafgaand aan de mars houden de organisatoren het zogeheten Feminist Future Festival, met allerlei feministische sprekers. Het festival is van 12.00 tot 18.00 uur in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond.
De Feminist March is de opvolger van de Women's March, die sinds 2017 werd gehouden. "Door verder te gaan als Feminist March hopen we een duidelijke boodschap af te geven: feminisme is niet alleen voor vrouwen, maar voor iedereen die onderdeel uitmaakt van een gemarginaliseerde groep of zich onderdeel voelt van ons collectief", aldus de organisatie vorig jaar. Tijdens eerdere edities van de mars liepen duizenden mensen mee.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
6 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wandelfilm The North heeft in twee weken tijd meer dan 50.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment zaterdag gemeld. Daarmee is het de best bezochte Nederlandse arthousefilm van 2025. Deze titel stond op naam van de film Alpha, die in totaal 28.000 bezoekers trok.
16 uur geleden