Deelnemers estafetteloop Roparun finishen in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De deelnemers aan de Roparun, een estafetteloop voor het goede doel, finishen maandag op de Coolsingel in Rotterdam. In totaal leggen de meer dan tweehonderd teams zo'n 550 kilometer af. Zaterdag begon de estafetteloop vanaf evenementenlocatie Vliegveld Twenthe.
De deelnemers zullen verspreid over de dag over de finishlijn komen. De eerste teams worden rond 11.00 uur verwacht, de laatste deelnemers rond 19.00 uur.
Roparun-directeur Gerard Bakx meldde eerder content te zijn met het feit dat de finish weer op de Coolsingel is. "De plek waar het hoort", aldus Bakx. "De vorige edities gebeurde dat op de Binnenrotte vanwege de herinrichting van de Coolsingel. Maar toch is de Coolsingel de plek waar wij horen te finishen."
Het is de 31e editie van de Roparun, die ook dit jaar vanwege corona volledig in Nederland wordt gelopen. Eerder kende de Roparun startplaatsen in Frankrijk en Duitsland. Het opgehaalde geld gaat naar het draaglijker maken van het leven van mensen met kanker. Sinds de eerste Roparun in 1992 is ongeveer 90 miljoen euro opgebracht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Abderrahim El M. De man wordt verdacht van het lekken en in zijn bezit hebben van staatsgeheime informatie. El M. werkte jarenlang als analist voor terrorismebestrijder NCTV. Volgens het OM was hij een spion die staatsgeheimen naar "de hoogste bazen" van de Marokkaanse geheime dienst heeft gelekt.
17 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar veroordeeld tot acht jaar cel. Hij misbruikte jarenlang en vele malen zeer jonge Filipijnse meisjes online. Het Openbaar Ministerie wilde dat de man ook tbs met dwangverpleging zou krijgen, ondanks het advies van deskundigen om dit niet op te leggen. Omdat de rechtbank de onderbouwing hiervoor niet voldoende vindt, legt zij de maatregel niet op. Ook valt de straf lager uit dan geëist, omdat niet alle beschuldigingen bewezen kunnen worden.
27 minuten geledenDE BILT (ANP) - In alle vroegte ging woensdagochtend voor het eerst het alarm voor code rood af op telefoons van mensen die de KNMI-app hebben geïnstalleerd. Het weerinstituut waarschuwde het hele land rond 04.30 uur voor gladheid in de drie noordelijke provincies. Dat vraagt om een evaluatie van de instellingen, aangezien ook mensen buiten Groningen, Drenthe en Friesland daar wakker van werden.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Quantumcomputers kunnen al over een paar jaar een groot gevaar voor de samenleving vormen, maar de overheid doet nog veel te weinig om zichzelf daartegen te beschermen. Dat constateert de Algemene Rekenkamer woensdag.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Automobilisten die een alcoholslot gebruiken, rijden ook na het stopzetten van die maatregel minder vaak onder invloed van alcohol dan vergelijkbare bestuurders zonder slot. Dat stelt de Vrije Universiteit Amsterdam (VU) op basis van nieuw onderzoek. Volgens onderzoeker Martine Blom helpt het alcoholslot bestuurders om hun gewoontes te veranderen, "wat de verkeersveiligheid aanzienlijk verbetert".
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe komt weer op gang. Hoewel code rood in Groningen nog tot 15.00 uur van kracht is, beginnen de treinen in de drie noordelijke provincies weer te rijden, meldt ProRail.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lenny Kuhr heeft woensdag op Instagram haar muzikale afscheid aangekondigd. De Nederlandse zangeres schrijft in haar bericht dat naast de gezondheid van haar man Rob ook "de verdeeldheid" een rol speelt.
2 uur geleden