
Deelname boksers aan Europese Spelen niet in gevaar na schorsing
NIEUWEGEIN (ANP) - Nederlandse boksers hoeven niet te vrezen deelname aan de Europese Spelen mis te lopen nu de internationale boksbond IBA de bonden van Nederland, Nieuw-Zeeland, Duitsland en Zweden heeft geschorst vanwege hun vermeende betrokkenheid bij de rivaliserende organisatie World Boxing. Dat zegt Boris van der Vorst, oprichter van de nieuwe bond in een reactie op de schorsing.
"De European Games, een kwalificatiemoment voor de Olympische Spelen van Parijs, worden gehouden onder auspiciën van het IOC. De IBA staat daar verder buiten", aldus Van der Vorst, die niet verrast is over de straf waarmee de IBA de betrokken landen wil dwingen geen banden met World Boxing te hebben.
Van der Vorst heeft zijn taken als voorzitter van de Nederlandse boksbond inmiddels neergelegd en zal in juni tijdens de algemene ledenvergadering formeel terugtreden. "Ik richt me volledig op de nieuwe bond. Het voortbestaan van boksen als olympische sport staat op het spel."
Schorsing
De IBA is al sinds 2019 geschorst door het IOC vanwege de bestuurlijke en financiële chaos bij de door de Rus Oemar Kremlev geleide bond. Boksen dreigt daardoor te ontbreken op het programma van de Spelen van 2028 in Los Angeles. In Parijs wordt volgend jaar nog wel gebokst. "De brief die de geschorste landen nu hebben gekregen is ook in strijd met de reglementen van de IBA. Die is verstuurd door het bestuur op basis van veronderstellingen waarbij ook nog de eigen integriteitscommissie is omzeild. Ook is ons de kans ontnomen om te reageren. We kunnen hiermee naar het sporttribunaal CAS stappen, maar zelfs een uitspraak van die instantie kan door de IBA naast zich neer worden gelegd. We zullen op onze ledenvergadering in overleg met onze leden treden om te bepalen hoe we verder gaan."
Van der Vorst is optimistisch over de kansen van World Boxing om zijn sport de olympische status te laten behouden. "Nog voor de European Games, half juni, verwacht ik in ieder geval meer duidelijkheid over de erkenning van de huidige wereldboksbond."
Meer uit Sport
PLOVDIV (ANP) - De roeiers van de Holland Acht hebben op de Europese kampioenschappen in het Bulgaarse Plovdiv net geen goud gewonnen. De Nederlandse mannen zagen op de valreep Groot-Brittannië voorbijkomen en eindigden op de tweede plaats.
36 minuten geledenINDIANAPOLIS (ANP/RTR) - De basketballers van Indiana Pacers hebben voor het eerst sinds 2000 de finale van de NBA bereikt. De drievoudig kampioen won thuis de zesde wedstrijd tegen New York Knicks in de play-offs van de Eastern Conference met 125-108 en bracht daarmee de stand in de best-of-sevenserie op 4-2.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft eindelijk de titel in de Champions League veroverd. De Franse topclub van coach Luis Enrique liet er in de finale in de Allianz Arena in München met een 5-0-zege geen misverstand over bestaan welke club dit seizoen de beste was in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst in de clubhistorie de Champions League gewonnen. De Franse landskampioen van trainer Luis Enrique overrompelde in de finale in München Internazionale uit Italië met 5-0.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft overtuigend de vierde ronde bereikt van Roland Garros. De drievoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Parijs was in drie sets te sterk voor de Oostenrijker Filip Misolic: 6-3 6-4 6-2.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft de derde ronde van het vrouwendubbeltoernooi bereikt op Roland Garros. De 31-jarige dubbelspecialiste versloeg met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad de Russische speelsters Anastasia Pavlioetsjenkova en Elena Pridankina in drie sets: 6-4 6-7 (7) 6-3.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen vond dat hij met de derde plaats in de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 het maximale eruit had gehaald. "Ik denk dat de derde plaats ook is waar we moeten staan", zei hij in het flashinterview na afloop. "We komen het hele weekend snelheid tekort en hebben het zo goed mogelijk gedaan."
18 uur geleden