Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel woensdagochtend geen landingen op Schiphol om slecht weer

Deel woensdagochtend geen landingen op Schiphol om slecht weer

HAARLEMMERMEER (ANP) - Woensdagochtend kunnen er tussen 09.00 en 11.00 uur geen vliegtuigen landen op Schiphol door het verwachte slechte weer. De luchthaven houdt rekening met annuleringen en vertragingen "door een combinatie van harde windstoten, regen en slecht zicht". Luchtvaartmaatschappij KLM moet daardoor 207 vluchten schrappen.

Een woordvoerder van Schiphol benadrukt dat het niet mogelijk is voor vliegtuigen om te landen. Maar daarvan zal ook vertrekkend vliegverkeer hinder ondervinden, benadrukt ze. Dat heeft te maken met de vliegschema's: als een vliegtuig niet op Schiphol kan aankomen, kan datzelfde vliegtuig later ook niet vertrekken.

Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is nog onduidelijk. Dat hangt volgens Schiphol af van onder meer de nieuwe planning van luchtvaartmaatschappijen en de actuele weersomstandigheden.

Omboeken

KLM zegt de geschrapte reizen om te boeken. "We vinden dit heel vervelend voor onze klanten." De luchtvaartmaatschappij wijst er ook op dat er door gepland onderhoud aan de Buitenveldertbaan minder capaciteit is. Dat zorgt er in combinatie met de harde wind voor dat er minder vliegtuigen kunnen opstijgen en landen.

Ook easyJet verwacht verstoringen, maar zegt de "precieze impact" op het schema nog te bekijken. Bij Transavia worden vooralsnog geen vertragingen en annuleringen verwacht, zegt een woordvoerder.

Woensdagochtend geldt in het hele land code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten en veel regen.

Meer uit Binnenland

OM: meerdere aangiftes tegen Kamerlid Markuszower binnengekomen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam zijn meerdere aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zouden volgens de aangevers aanzetten tot haat en geweld. Een exact aantal kon het OM niet noemen.

36 minuten geleden
Nederlander met tientallen kilo's ketamine opgepakt op Ibiza

ROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.

1 uur geleden
Rapport: sekswerkers geïntimideerd en uitgebuit, geen toezicht

AMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.

4 uur geleden
Mediawaakhond waarschuwt voor democratische risico's van feeds

HILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.

5 uur geleden
Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

13 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

14 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

15 uur geleden