Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel woensdagochtend geen landingen op Schiphol om slecht weer

Deel woensdagochtend geen landingen op Schiphol om slecht weer

HAARLEMMERMEER (ANP) - Woensdagochtend kunnen er tussen 09.00 en 11.00 uur geen vliegtuigen landen op Schiphol door het verwachte slechte weer. De luchthaven houdt rekening met annuleringen en vertragingen "door een combinatie van harde windstoten, regen en slecht zicht". Luchtvaartmaatschappij KLM moet daardoor 207 vluchten schrappen.

Een woordvoerder van Schiphol benadrukt dat het niet mogelijk is voor vliegtuigen om te landen. Maar daarvan zal ook vertrekkend vliegverkeer hinder ondervinden, benadrukt ze. Dat heeft te maken met de vliegschema's: als een vliegtuig niet op Schiphol kan aankomen, kan datzelfde vliegtuig later ook niet vertrekken.

Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is nog onduidelijk. Dat hangt volgens Schiphol af van onder meer de nieuwe planning van luchtvaartmaatschappijen en de actuele weersomstandigheden.

Omboeken

KLM zegt de geschrapte reizen om te boeken. "We vinden dit heel vervelend voor onze klanten." De luchtvaartmaatschappij wijst er ook op dat er door gepland onderhoud aan de Buitenveldertbaan minder capaciteit is. Dat zorgt er in combinatie met de harde wind voor dat er minder vliegtuigen kunnen opstijgen en landen.

Ook easyJet verwacht verstoringen, maar zegt de "precieze impact" op het schema nog te bekijken. Bij Transavia worden vooralsnog geen vertragingen en annuleringen verwacht, zegt een woordvoerder.

Woensdagochtend geldt in het hele land code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten en veel regen.

Meer uit Binnenland

41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

2 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

2 uur geleden
Ali B in laatste woord: ik heb nooit iemand gedwongen

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.

2 uur geleden
Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

3 uur geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

3 uur geleden
Twee minderjarigen en een 18-jarige vast na dodelijk geweld Hoorn

HOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

4 uur geleden
Nieuwe radartoren in aanbouw bij luchthaven Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.

4 uur geleden