Deel woensdagochtend geen landingen op Schiphol om slecht weer
HAARLEMMERMEER (ANP) - Woensdagochtend kunnen er tussen 09.00 en 11.00 uur geen vliegtuigen landen op Schiphol door het verwachte slechte weer. De luchthaven houdt rekening met annuleringen en vertragingen "door een combinatie van harde windstoten, regen en slecht zicht". Luchtvaartmaatschappij KLM moet daardoor 207 vluchten schrappen.
Een woordvoerder van Schiphol benadrukt dat het niet mogelijk is voor vliegtuigen om te landen. Maar daarvan zal ook vertrekkend vliegverkeer hinder ondervinden, benadrukt ze. Dat heeft te maken met de vliegschema's: als een vliegtuig niet op Schiphol kan aankomen, kan datzelfde vliegtuig later ook niet vertrekken.
Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is nog onduidelijk. Dat hangt volgens Schiphol af van onder meer de nieuwe planning van luchtvaartmaatschappijen en de actuele weersomstandigheden.
Omboeken
KLM zegt de geschrapte reizen om te boeken. "We vinden dit heel vervelend voor onze klanten." De luchtvaartmaatschappij wijst er ook op dat er door gepland onderhoud aan de Buitenveldertbaan minder capaciteit is. Dat zorgt er in combinatie met de harde wind voor dat er minder vliegtuigen kunnen opstijgen en landen.
Ook easyJet verwacht verstoringen, maar zegt de "precieze impact" op het schema nog te bekijken. Bij Transavia worden vooralsnog geen vertragingen en annuleringen verwacht, zegt een woordvoerder.
Woensdagochtend geldt in het hele land code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten en veel regen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere panden ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. Vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht. In de omgeving is veel schade.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
1 uur geleden