Deel winkels op Schiphol stopt met verkopen plastic waterflesjes
SCHIPHOL (ANP) - Een deel van de winkels op Schiphol stopt per direct met het verkopen van plastic wegwerpwaterflessen. Op deze manier wordt volgens Schiphol Airport Retail (SAR), met twaalf winkels de grootste retailer op de luchthaven, het weggooien van 750.000 plastic flesjes voorkomen. Deze zijn in de voornamelijk drank- en chocoladewinkels van SAR vanaf nu niet meer te koop, maar op andere plekken na de security nog wel.
SAR is naar eigen zeggen de eerste in zijn soort in Europa die deze stap zet. Het initiatief van de winkeluitbater is een samenwerking met Dopper. Die Nederlandse waterflessenmaker is bezig met een breder initiatief om meer watertappunten in het land te krijgen. Ook op Schiphol komt zo’n punt, in Lounge 2. Die gaat volgens het bedrijf onder meer bijhouden hoeveel water er getapt is en hoeveel plastic wegwerpflesjes bespaard zijn.
"Het meenemen en hervullen van je herbruikbare waterfles als je op reis bent, zou net zo gewoon moeten zijn als het meenemen van je telefoon en paspoort", vindt Dopper-topvrouw Virginia Yanquilevich. "We hopen dat andere retailers het voorbeeld van SAR zullen volgen."
Meer uit Financieel
MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
39 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
4 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
5 uur geleden