Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel winkels op Schiphol stopt met verkopen plastic waterflesjes

Deel winkels op Schiphol stopt met verkopen plastic waterflesjes

SCHIPHOL (ANP) - Een deel van de winkels op Schiphol stopt per direct met het verkopen van plastic wegwerpwaterflessen. Op deze manier wordt volgens Schiphol Airport Retail (SAR), met twaalf winkels de grootste retailer op de luchthaven, het weggooien van 750.000 plastic flesjes voorkomen. Deze zijn in de voornamelijk drank- en chocoladewinkels van SAR vanaf nu niet meer te koop, maar op andere plekken na de security nog wel.

SAR is naar eigen zeggen de eerste in zijn soort in Europa die deze stap zet. Het initiatief van de winkeluitbater is een samenwerking met Dopper. Die Nederlandse waterflessenmaker is bezig met een breder initiatief om meer watertappunten in het land te krijgen. Ook op Schiphol komt zo’n punt, in Lounge 2. Die gaat volgens het bedrijf onder meer bijhouden hoeveel water er getapt is en hoeveel plastic wegwerpflesjes bespaard zijn.

"Het meenemen en hervullen van je herbruikbare waterfles als je op reis bent, zou net zo gewoon moeten zijn als het meenemen van je telefoon en paspoort", vindt Dopper-topvrouw Virginia Yanquilevich. "We hopen dat andere retailers het voorbeeld van SAR zullen volgen."

Meer uit Financieel

Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

3 uur geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

5 uur geleden
FT: Duitsland heeft Europa's grootste gereguleerde cannabismarkt

FRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.

6 uur geleden
Canada schort onderhandelingen over importtarieven met VS op

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.

8 uur geleden
Wall Street sluit hoger, maar voorkomt weekverlies niet

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.

17 uur geleden
TikTok schikt privacyzaak met justitie in VS voor 400 miljoen

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.

17 uur geleden
Variety: Take-Two jaagt op hackers om GTA VI-beelden

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".

18 uur geleden