Deel winkels op Schiphol stopt met verkopen plastic waterflesjes
SCHIPHOL (ANP) - Een deel van de winkels op Schiphol stopt per direct met het verkopen van plastic wegwerpwaterflessen. Op deze manier wordt volgens Schiphol Airport Retail (SAR), met twaalf winkels de grootste retailer op de luchthaven, het weggooien van 750.000 plastic flesjes voorkomen. Deze zijn in de voornamelijk drank- en chocoladewinkels van SAR vanaf nu niet meer te koop, maar op andere plekken na de security nog wel.
SAR is naar eigen zeggen de eerste in zijn soort in Europa die deze stap zet. Het initiatief van de winkeluitbater is een samenwerking met Dopper. Die Nederlandse waterflessenmaker is bezig met een breder initiatief om meer watertappunten in het land te krijgen. Ook op Schiphol komt zo’n punt, in Lounge 2. Die gaat volgens het bedrijf onder meer bijhouden hoeveel water er getapt is en hoeveel plastic wegwerpflesjes bespaard zijn.
"Het meenemen en hervullen van je herbruikbare waterfles als je op reis bent, zou net zo gewoon moeten zijn als het meenemen van je telefoon en paspoort", vindt Dopper-topvrouw Virginia Yanquilevich. "We hopen dat andere retailers het voorbeeld van SAR zullen volgen."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt de geplande nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal uit tot donderdag. De vaarweg zou vanaf dinsdag in de nacht gesloten worden voor een deel van de scheepvaart vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat. De eerdere aankondiging van de nachtsluiting heeft voor veel commotie gezorgd. Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) stelt naar de rechter te stappen als de sluiting doorgaat.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen begonnen aan september. De stijgende olieprijzen na de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen weekend wakkerden de inflatiezorgen weer aan en vergrootten de kans op renteverhogingen door de centrale banken om de inflatie te bestrijden. Ook de rentes op langlopende staatsobligaties liepen weer op, waardoor het voor overheden duurder wordt om geld te lenen.
29 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
3 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
3 uur geleden