Deel winkels Bristol gaat weer open voor faillissementsuitverkoop
EINDHOVEN (ANP) - Zeven winkels van het failliete Bristol gaan vrijdag en zaterdag weer open voor een faillissementsuitverkoop. Dit melden de curatoren van de schoenenwinkelketen, die vorige week failliet werd verklaard. De curatoren proberen een doorstart te maken met Bristol, maar met de uitverkoop lijkt de kans op een volledige doorstart kleiner geworden.
De vestigingen zijn nu dicht. Die in Veenendaal, Eindhoven, Zoetermeer, Cuijk, Valkenburg in Zuid-Holland, Emmeloord en Naaldwijk houden "echt de finale faillissementsuitverkoop, met oplopende kortingen", beschrijft curator Dirk de Jong de stap. Hoe hoog de kortingen zijn, is volgens de curatoren nog niet bekend.
Met de uitverkoop kan Bristol een deel van de schulden afbetalen. Maar waarschijnlijk niet alles, denken de curatoren. Ze bekijken momenteel hoe hoog de schulden van Bristol in totaal zijn.
Doorstart
Bristol heeft in Nederland nog ruim vijftig vestigingen en meer dan 350 werknemers, die nu uitbetaald krijgen via uitkeringsinstantie UWV. De webshop was al een paar weken dicht.
Curator Dagmar Dielissen-Breukers zei vorige week dat meerdere geïnteresseerde partijen zich hadden gemeld voor een eventuele doorstart met het failliete Nederlandse deel van de schoenenwinkelketen. Volgens haar lopen er nu nog gesprekken om te kijken of zij vestigingen en personeelsleden willen overnemen. "Maar het is nu heel moeilijk om hier iets concreets over te zeggen", voegde ze daar donderdag aan toe. Eind volgende week hoopt ze hierover meer te weten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.
22 minuten geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.
3 uur geleden