Deel verdachten Ajax-demonstratie weer vrij
AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de verdachten die zondag bij een Ajax-demonstratie werden aangehouden, is inmiddels weer vrijgelaten. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Hoeveel verdachten nog vastzitten, kon ze niet vertellen. In totaal werden er zondag negen verdachten aangehouden voor de ongeregeldheden, onder meer voor belediging en openlijke geweldpleging. Eerder meldde de politie dat het ging om acht verdachten.
Een groep van honderden Ajax-aanhangers demonstreerde zondagmiddag op het Leidseplein tegen de politiestaking voor vroegpensioen. Daardoor zijn al twee wedstrijden van de Amsterdamse voetbalclub afgelast. De groep trok later naar het hoofdbureau van de Amsterdamse politie op de hoek van de Marnixstraat en de Elandsgracht. Daarbij werd een slagboom bij het hoofdgebouw beschadigd. Er zijn geen politievoertuigen vernield, wel fietsen die om het hoofdgebouw heen geparkeerd stonden. Het gaat daarbij niet om politiefietsen, aldus de woordvoerder.
Op het Leidseplein werd ook vuurwerk afgestoken en werden trams geblokkeerd. Stadsvervoerder GVB is nog aan het inventariseren wat de schade aan de trams is, laat een woordvoerder weten.
De politie zei eerder het gedrag van de demonstranten "ontoelaatbaar, teleurstellend en volstrekt onnodig" te vinden.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
14 uur geleden