Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel van winkels The Body Shop maakt doorstart in Nederland

Deel van winkels The Body Shop maakt doorstart in Nederland

WEESP (ANP) - Een deel van de filialen van cosmeticawinkelketen The Body Shop maakt een doorstart. Dat meldt curator Cedric de Breet. De Duitse ondernemer Stefan Herzberg neemt met zijn bedrijf SHG Retail ten minste vijf vestigingen over. Ook zelfstandige ondernemers, die buiten het faillissement vielen, kunnen verder met hun zaak.

De keten heeft in Nederland 27 vestigingen, met zo'n honderd werknemers inclusief oproepkrachten. Onder de doorstart vallen de vestigingen in Batavia Stad, Roermond, Roosendaal, Rotterdam en de locatie aan de Kinkerstraat in Amsterdam. SHG wil mogelijk nog meer vestigingen overnemen. Volgens de curator wordt daarover op korte termijn meer duidelijk.

De Duitse onderneming zal daarnaast ook de verkoop via de Nederlandse webshop van The Body Shop voortzetten. Die werkt al enige tijd niet, wat volgens een verklaring op de site te maken zou hebben met geplande updates. Maar die situatie duurt inmiddels al maanden. The Body Shop laat weten dat Nederlandse klanten vanaf maandag producten kunnen bestellen via de Duitse website. Deze zullen dan binnen enkele dagen worden bezorgd, aldus de keten.

Faillissement

Herzberg is al bekend met The Body Shop. Zo heeft hij halverwege dit jaar een doorstart gerealiseerd voor 21 winkels van de keten in Duitsland.

The Body Shop werd in Nederland begin vorige maand failliet verklaard. De Britse tak van het bijna vijftig jaar oude cosmeticabedrijf, dat bekendstaat om zijn duurzame haar- en huidproducten, werd eerder dit jaar failliet verklaard. Ook in België was al sprake van een faillissement.

Oprichting in 1976

De keten werd in 1976 in het Engelse Brighton opgericht door Anita Roddick. Het concern had ooit 3000 winkels in zeventig landen. In 2006 verkocht Roddick de keten aan de Franse cosmeticareus L'Oréal. Zij overleed een jaar later.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

38 minuten geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

1 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

2 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

2 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

4 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

6 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

7 uur geleden