Deel van landgoed Leusden langer dicht om wolven met welpen
LEUSDEN (ANP) - Het landgoed Den Treek bij Leusden dat sinds 18 juli deels is gesloten omdat er een wolvenpaar met welpen leeft, blijft tot en met 1 september dicht. De afsluiting gold aanvankelijk tot en met 15 augustus, maar de burgemeester van Leusden heeft besloten het verbod op het betreden van het gebied via een noodbevel te verlengen.
In een brief aan de gemeenteraad van Leusden schrijft het college van burgemeester en wethouders dat er door de zomervakantie in de komende weken mogelijk nog veel bezoekers naar Den Treek zouden willen komen. Daarmee zou er een verhoogd risico op confrontaties kunnen zijn door het beschermende gedrag van het wolvenpaar. Het besluit een deel van het landgoed langer dicht te houden is genomen op advies van de Zoogdiervereniging en de provincie Utrecht.
Burgemeester en wethouders schrijven dat de welpen begin september ongeveer vier maanden oud zijn en daarmee ook zelfstandiger. "Het wolvenpaar zal dan minder beschermend gedrag vertonen." De gemeente heeft de verlenging van de afsluiting afgestemd met de eigenaar van het landgoed. Omwonenden en ondernemers worden persoonlijk geïnformeerd.
Incidenten
Tot afsluiting van een deel van Den Treek werd besloten na enkele incidenten. Op 6 juli nam een wolf in dit gebied een hondje mee. Anderhalve week later beet een wolf een meisje in haar zij.
Volgens de gemeente Leusden zijn de afgelopen weken in het natuurgebied rustig verlopen. "Er zijn slechts enkele incidenten geweest van mensen die ondanks alle maatregelen toch het verbodsgebied in gingen. Tegen deze mensen is handhavend opgetreden."
Ook de komende weken wordt er gehandhaafd, waarschuwen burgemeester en wethouders. "We willen voorkomen dat er nieuwe incidenten plaatsvinden door defensief gedrag van het wolvenpaar. Het is hun natuurlijke gedrag om de welpen te beschermen."
Meer uit Binnenland
DENDERMONDE (ANP/BELGA) - De voortvluchtige drugscrimineel Bolle Jos heeft van de Dendermondse strafrechter dinsdag acht jaar gevangenisstraf gekregen voor drugssmokkel vanuit Sierra Leone naar Antwerpen. De rechter legde hem ook een boete van 80.000 euro op en een havenverbod van tien jaar.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam zijn meerdere aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zouden volgens de aangevers aanzetten tot haat en geweld. Een exact aantal kon het OM niet noemen.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
14 uur geleden