Deel van landgoed Leusden langer dicht om wolven met welpen
LEUSDEN (ANP) - Het landgoed Den Treek bij Leusden dat sinds 18 juli deels is gesloten omdat er een wolvenpaar met welpen leeft, blijft tot en met 1 september dicht. De afsluiting gold aanvankelijk tot en met 15 augustus, maar de burgemeester van Leusden heeft besloten het verbod op het betreden van het gebied via een noodbevel te verlengen.
In een brief aan de gemeenteraad van Leusden schrijft het college van burgemeester en wethouders dat er door de zomervakantie in de komende weken mogelijk nog veel bezoekers naar Den Treek zouden willen komen. Daarmee zou er een verhoogd risico op confrontaties kunnen zijn door het beschermende gedrag van het wolvenpaar. Het besluit een deel van het landgoed langer dicht te houden is genomen op advies van de Zoogdiervereniging en de provincie Utrecht.
Burgemeester en wethouders schrijven dat de welpen begin september ongeveer vier maanden oud zijn en daarmee ook zelfstandiger. "Het wolvenpaar zal dan minder beschermend gedrag vertonen." De gemeente heeft de verlenging van de afsluiting afgestemd met de eigenaar van het landgoed. Omwonenden en ondernemers worden persoonlijk geïnformeerd.
Incidenten
Tot afsluiting van een deel van Den Treek werd besloten na enkele incidenten. Op 6 juli nam een wolf in dit gebied een hondje mee. Anderhalve week later beet een wolf een meisje in haar zij.
Volgens de gemeente Leusden zijn de afgelopen weken in het natuurgebied rustig verlopen. "Er zijn slechts enkele incidenten geweest van mensen die ondanks alle maatregelen toch het verbodsgebied in gingen. Tegen deze mensen is handhavend opgetreden."
Ook de komende weken wordt er gehandhaafd, waarschuwen burgemeester en wethouders. "We willen voorkomen dat er nieuwe incidenten plaatsvinden door defensief gedrag van het wolvenpaar. Het is hun natuurlijke gedrag om de welpen te beschermen."
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
12 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
6 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
18 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
22 uur geleden