Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel van landgoed Leusden langer dicht om wolven met welpen

Deel van landgoed Leusden langer dicht om wolven met welpen

LEUSDEN (ANP) - Het landgoed Den Treek bij Leusden dat sinds 18 juli deels is gesloten omdat er een wolvenpaar met welpen leeft, blijft tot en met 1 september dicht. De afsluiting gold aanvankelijk tot en met 15 augustus, maar de burgemeester van Leusden heeft besloten het verbod op het betreden van het gebied via een noodbevel te verlengen.

In een brief aan de gemeenteraad van Leusden schrijft het college van burgemeester en wethouders dat er door de zomervakantie in de komende weken mogelijk nog veel bezoekers naar Den Treek zouden willen komen. Daarmee zou er een verhoogd risico op confrontaties kunnen zijn door het beschermende gedrag van het wolvenpaar. Het besluit een deel van het landgoed langer dicht te houden is genomen op advies van de Zoogdiervereniging en de provincie Utrecht.

Burgemeester en wethouders schrijven dat de welpen begin september ongeveer vier maanden oud zijn en daarmee ook zelfstandiger. "Het wolvenpaar zal dan minder beschermend gedrag vertonen." De gemeente heeft de verlenging van de afsluiting afgestemd met de eigenaar van het landgoed. Omwonenden en ondernemers worden persoonlijk geïnformeerd.

Incidenten

Tot afsluiting van een deel van Den Treek werd besloten na enkele incidenten. Op 6 juli nam een wolf in dit gebied een hondje mee. Anderhalve week later beet een wolf een meisje in haar zij.

Volgens de gemeente Leusden zijn de afgelopen weken in het natuurgebied rustig verlopen. "Er zijn slechts enkele incidenten geweest van mensen die ondanks alle maatregelen toch het verbodsgebied in gingen. Tegen deze mensen is handhavend opgetreden."

Ook de komende weken wordt er gehandhaafd, waarschuwen burgemeester en wethouders. "We willen voorkomen dat er nieuwe incidenten plaatsvinden door defensief gedrag van het wolvenpaar. Het is hun natuurlijke gedrag om de welpen te beschermen."

Meer uit Binnenland

Risico op natuurbranden in meeste regio's opnieuw verhoogd

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.

1 uur geleden
Drug 3-MMC is bijna nooit wat het lijkt, ziet Trimbos-instituut

UTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.

2 uur geleden
Uitbreiding landelijke jeugdbevoegdheden voor boa's per 1 juni

UTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.

3 uur geleden
KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

5 uur geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

7 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

7 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

7 uur geleden