Deel van landgoed Leusden langer dicht om wolven met welpen
LEUSDEN (ANP) - Het landgoed Den Treek bij Leusden dat sinds 18 juli deels is gesloten omdat er een wolvenpaar met welpen leeft, blijft tot en met 1 september dicht. De afsluiting gold aanvankelijk tot en met 15 augustus, maar de burgemeester van Leusden heeft besloten het verbod op het betreden van het gebied via een noodbevel te verlengen.
In een brief aan de gemeenteraad van Leusden schrijft het college van burgemeester en wethouders dat er door de zomervakantie in de komende weken mogelijk nog veel bezoekers naar Den Treek zouden willen komen. Daarmee zou er een verhoogd risico op confrontaties kunnen zijn door het beschermende gedrag van het wolvenpaar. Het besluit een deel van het landgoed langer dicht te houden is genomen op advies van de Zoogdiervereniging en de provincie Utrecht.
Burgemeester en wethouders schrijven dat de welpen begin september ongeveer vier maanden oud zijn en daarmee ook zelfstandiger. "Het wolvenpaar zal dan minder beschermend gedrag vertonen." De gemeente heeft de verlenging van de afsluiting afgestemd met de eigenaar van het landgoed. Omwonenden en ondernemers worden persoonlijk geïnformeerd.
Incidenten
Tot afsluiting van een deel van Den Treek werd besloten na enkele incidenten. Op 6 juli nam een wolf in dit gebied een hondje mee. Anderhalve week later beet een wolf een meisje in haar zij.
Volgens de gemeente Leusden zijn de afgelopen weken in het natuurgebied rustig verlopen. "Er zijn slechts enkele incidenten geweest van mensen die ondanks alle maatregelen toch het verbodsgebied in gingen. Tegen deze mensen is handhavend opgetreden."
Ook de komende weken wordt er gehandhaafd, waarschuwen burgemeester en wethouders. "We willen voorkomen dat er nieuwe incidenten plaatsvinden door defensief gedrag van het wolvenpaar. Het is hun natuurlijke gedrag om de welpen te beschermen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
14 uur geleden