Deel systeem achter .nl-domeinen mag naar Amazon-dienst verhuizen
DEN HAAG (ANP) - Het systeem achter de domeinregistraties van .nl-websites kan deels verhuizen naar een dienst van Amazon. Niet het hele systeem mag worden verplaatst naar Amazon Web Services zoals eerst het plan was, wel een kleiner deel. Aan de verhuizing zijn voorwaarden verbonden, benadrukt minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) vrijdag.
Vorig jaar werd bekend dat de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland (SIDN) het registratiesysteem wil laten onderbrengen bij Amazon Web Services. Op dat voornemen kwam kritiek, omdat SIDN hiermee een belangrijk deel van de Nederlandse online-infrastructuur zou onderbrengen bij een groot en machtig Amerikaans bedrijf.
Het ministerie van Economische Zaken heeft "in meerdere onderzoeken, analyses en adviezen" laten nagaan welke risico's aan de verhuizing van het systeem zouden zitten. Nederland wil juist minder afhankelijk worden van andere landen. Daarom zijn er, onder meer op advies van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, met SIDN afspraken gemaakt over waarborgen. Zo moet een deel van de infrastructuur achter domeinnamen aan Nederland verbonden blijven.
Het huidige registratiesysteem in eigen beheer van SIDN stamt uit 2010. Het onderhouden en in de lucht houden van het systeem is lastig, en er is veel personeel voor nodig. Op de huidige manier doorgaan zou leiden tot "grote continuïteitsrisico's", aldus het ministerie van Economische Zaken.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
16 uur geleden