Deel systeem achter .nl-domeinen mag naar Amazon-dienst verhuizen
DEN HAAG (ANP) - Het systeem achter de domeinregistraties van .nl-websites kan deels verhuizen naar een dienst van Amazon. Niet het hele systeem mag worden verplaatst naar Amazon Web Services zoals eerst het plan was, wel een kleiner deel. Aan de verhuizing zijn voorwaarden verbonden, benadrukt minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) vrijdag.
Vorig jaar werd bekend dat de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland (SIDN) het registratiesysteem wil laten onderbrengen bij Amazon Web Services. Op dat voornemen kwam kritiek, omdat SIDN hiermee een belangrijk deel van de Nederlandse online-infrastructuur zou onderbrengen bij een groot en machtig Amerikaans bedrijf.
Het ministerie van Economische Zaken heeft "in meerdere onderzoeken, analyses en adviezen" laten nagaan welke risico's aan de verhuizing van het systeem zouden zitten. Nederland wil juist minder afhankelijk worden van andere landen. Daarom zijn er, onder meer op advies van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, met SIDN afspraken gemaakt over waarborgen. Zo moet een deel van de infrastructuur achter domeinnamen aan Nederland verbonden blijven.
Het huidige registratiesysteem in eigen beheer van SIDN stamt uit 2010. Het onderhouden en in de lucht houden van het systeem is lastig, en er is veel personeel voor nodig. Op de huidige manier doorgaan zou leiden tot "grote continuïteitsrisico's", aldus het ministerie van Economische Zaken.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
12 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor het vasthouden van een telefoon of ander elektronisch apparaat in de auto of op de fiets is afgelopen jaar "flink gestegen", meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In 2025 werden 248.020 boetes uitgedeeld voor zaken als appen achter het stuur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn meerdere personen naar het ziekenhuis vervoerd. Om hoeveel mensen het precies gaat en hoe ernstig hun verwondingen zijn, weet hij niet. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hebben ingeademd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.
5 uur geleden