Deel systeem achter .nl-domeinen mag naar Amazon-dienst verhuizen
DEN HAAG (ANP) - Het systeem achter de domeinregistraties van .nl-websites kan deels verhuizen naar een dienst van Amazon. Niet het hele systeem mag worden verplaatst naar Amazon Web Services zoals eerst het plan was, wel een kleiner deel. Aan de verhuizing zijn voorwaarden verbonden, benadrukt minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) vrijdag.
Vorig jaar werd bekend dat de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland (SIDN) het registratiesysteem wil laten onderbrengen bij Amazon Web Services. Op dat voornemen kwam kritiek, omdat SIDN hiermee een belangrijk deel van de Nederlandse online-infrastructuur zou onderbrengen bij een groot en machtig Amerikaans bedrijf.
Het ministerie van Economische Zaken heeft "in meerdere onderzoeken, analyses en adviezen" laten nagaan welke risico's aan de verhuizing van het systeem zouden zitten. Nederland wil juist minder afhankelijk worden van andere landen. Daarom zijn er, onder meer op advies van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, met SIDN afspraken gemaakt over waarborgen. Zo moet een deel van de infrastructuur achter domeinnamen aan Nederland verbonden blijven.
Het huidige registratiesysteem in eigen beheer van SIDN stamt uit 2010. Het onderhouden en in de lucht houden van het systeem is lastig, en er is veel personeel voor nodig. Op de huidige manier doorgaan zou leiden tot "grote continuïteitsrisico's", aldus het ministerie van Economische Zaken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
7 uur geleden