Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Deel supermarkten schendt afspraken over barbecuevlees'

'Deel supermarkten schendt afspraken over barbecuevlees'

DEN HAAG (ANP) - Niet alle supermarkten houden zich aan afspraken over het aanbieden van varkensvlees voor de barbecue met een keurmerk. Dat is de conclusie van de Dierenwelzijnscheck, een onlinedatabase waar consumenten de impact op dierenwelzijn en klimaat kunnen checken.

Volgens de Dierenwelzijnscheck scoort twee derde van de veertien supermarkten een onvoldoende, hun barbecueaanbod bestaat overwegend uit vlees. Meer dan de helft van de supermarkten biedt regulier varkensvlees aan zonder keurmerk, zoals spareribs, worsten en spiesjes. Supermarkten hebben toegezegd om vanaf 2015 enkel nog varkensvlees met Beter leven keurmerk 1 ster of hoger verkopen. Negen supermarkten hebben op dit moment varkensvlees zonder keurmerk in het barbecueassortiment. Albert Heijn, Lidl, Coop en Boni houden zich wel aan die afspraak.

"Het is schandalig dat de supermarkten zich niet aan deze minimale afspraak houden. Juist in de periode dat Nederland massaal gaat barbecueën, laten ze hun afspraken varen. Hierdoor liggen de Nederlandse barbecues vol met dierenleed", zegt Laura Polderman van de DierenwelzijnsCheck

Ook spelen volgens het onderzoek niet alle supermarkten in op de behoefte om minder vlees te eten. Albert Heijn heeft het grootste vega(n) aanbod. Ook bij Coop en Deka is bijna de helft vegetarisch of veganistisch en daarmee scoren ook zij een voldoende.

Meer uit Binnenland

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

DEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.

7 uur geleden
Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.

10 uur geleden
Provincie Noord-Holland wil meer huizen: goed is goed genoeg

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.

14 uur geleden
Arrestanten bij anti-azc-protest Uithoorn weer vrij

UITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.

14 uur geleden
Zwaargewonde na steekpartij op markt in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

15 uur geleden
UvA onderzoekt opzeggen van lopende samenwerkingen met Israël

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.

16 uur geleden
Amsterdammer (39) aangehouden voor mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.

16 uur geleden