Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel stadion Roda met Wereld Muziek Concours ontruimd om brand

Deel stadion Roda met Wereld Muziek Concours ontruimd om brand

KERKRADE (ANP) - Een deel van het stadion van Roda JC in Kerkrade is zondagmiddag ontruimd geweest om een grote brand in een naburig hotel. De hulpdiensten sloegen groot alarm, omdat in het stadion het Wereld Muziek Concours (WMC) plaatsvindt.

De brand brak rond 16.30 uur door nog onbekende oorzaak uit in een tuinhuisje op het dakterras van het hotel. De brandweer bestreed het vuur met groot materieel. Personeel en gasten van het hotel wisten zich tijdig in veiligheid te brengen. Rond 18.00 uur was de brand onder controle. Niemand raakte gewond.

In het stadion vinden mars- en showwedstrijden plaats. Het stadion is gevuld met vele duizenden toeschouwers uit veel landen. De hulpdiensten ontruimden de zuidtribune van het stadion, dat pal aan het hotel ligt waar de brand was uitgebroken. De mensen werden opgevangen op de parkeerplaatsen bij het stadion. Ook korpsen die deelnemen aan de wedstrijden kwamen naar buiten.

Vlammen

De vlammen van de vuurzee laaiden hoog op en waren in het stadion te zien. Nadat de brand onder controle was gingen mensen weer terug naar binnen. De wedstrijden tussen de blaas- en trommelkorpsen kunnen weer beginnen zodra de brandweer groen licht geeft. Eerst wordt het hotel nog gecontroleerd, aldus een woordvoerder van de brandweer. "Vervelend dat we het programma van het WMC moesten onderbreken", aldus de woordvoerder. "Maar het is goed verlopen en de wedstrijden kunnen met een vertraging weer hervat worden. Bovendien raakte niemand gewond."

Het WMC vindt sinds 1951 iedere vier jaar plaats in Kerkrade. Het blaasmuziekfestival is een wedstrijd tussen harmonie- en fanfareorkesten, percussie-ensembles, brassbands, mars- en showbands en dirigenten. Ook zijn er optredens van orkesten en artiesten uit binnen- en buitenland in en rond Kerkrade.

Meer uit Binnenland

Vuurwapen gevonden bij door politie doodgeschoten verdachte

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.

8 minuten geleden
Slachtofferhulp voor aanwezigen na schietpartij bij McDonald's

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.

50 minuten geleden
Politie schiet verdachte dood in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.

2 uur geleden
Astronomische herfst begint wisselvallig en koel

HOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.

4 uur geleden
Opnieuw demonstratie bij EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreerden zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israël. De betogers stonden met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon. Rond 15.30 uur vertrokken de actievoerders.

4 uur geleden
Politie hield bij rellen Den Haag 37 mensen aan, 4 agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.

5 uur geleden
Man die A16 wilde oversteken doodgereden

ZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.

8 uur geleden