Deel Shanghai weer in lockdown, 2,7 miljoen mensen moeten getest
SHANGHAI (ANP/AFP) - De Chinese stad Shanghai gaat weer voor een deel in lockdown. 2,7 miljoen mensen in het stadsdeel Minhang moeten worden getest. De stad zat van maart tot vorige week in een strenge lockdown. Donderdag testten negen mensen positief op het coronavirus, maar niet in Minhang.
De coronaregels werden vorige week grotendeels ingetrokken, maar waren niet volledig verdwenen. Honderdduizenden mensen moesten nog binnenblijven en daar komen nu dus 2,7 miljoen mensen bij uit het stadsdeel Minhang.
"De lockdown van Minhang wordt beëindigd als alle mensen zijn getest", zegt de lokale regering, zonder te zeggen wanneer dat is. Het is ook niet bekend of de maatregelen langer van kracht blijven als bewoners van de wijk positief testen. Inwoners reageerden verontwaardigd op sociale media, zij willen meer duidelijkheid. "Wat gebeurt er als mensen positief testen?"
China heeft een beleid van 'zero-covid': mensen die positief testen op het virus worden direct geïsoleerd, net als mensen met wie zij contact hebben gehad.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
23 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
33 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
1 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
6 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
9 uur geleden