Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel metronet Rotterdam plat door stroomstoring

Deel metronet Rotterdam plat door stroomstoring

ROTTERDAM (ANP) - Op het metrotraject in Rotterdam tussen de stations Beurs en Zuidplein is geen metroverkeer mogelijk vanwege stroomuitval, meldt vervoerder RET. Mogelijke oorzaak is een brandje en lichte roetschade in een technische ruimte. "Die schade moet eerst hersteld worden," zegt een woordvoerder.

Wanneer de metro's weer gaan rijden, kan de RET nog niet zeggen. De vervoerder komt in de loop van maandagmiddag met een prognose.

Eerder maandagochtend was op dezelfde metrolijn, tussen de stations Slinge en Den Haag Centraal, ook al een storing. De RET weet niet of de storingen verband houden met elkaar.

Tussen Beurs en Zuidplein zijn pendelbussen ingezet, maar de reistijd is langer dan normaal. Reizigers kunnen nog wel gebruik maken van de trams.

Meer uit Binnenland

Nieuwe reizigerstunnel Brittenpassage Amsterdam-Zuid geopend

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.

1 uur geleden
Neergeschoten verdachte na overval Rotterdam-Zuid is Schiedammer

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.

2 uur geleden
Zes minderjarigen migrantenboot naar Ter Apel, één asielaanvraag

CADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.

4 uur geleden
Politie herleidde één geweldsoproep tot individu

DEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.

5 uur geleden
Marechaussee nog in gesprek met migranten van rubberboot Cadzand

HOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.

7 uur geleden
Bijna alle 34 opgepakte relschoppers in Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.

8 uur geleden
Man (43) uit Amsterdam aangehouden voor autobranden Almelo

ALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".

8 uur geleden