Deel Kamer dringt aan op start deze week van boostervaccinatie
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer dringt erop aan om binnen 48 uur te beginnen met de toediening van boosters van het coronavaccin aan ouderen. JA21, SP, GroenLinks, Volt en de Kamerleden Omtzigt en Den Haan stelden spoedvragen daarover aan demissionair zorgminister Hugo de Jonge. Een grote meerderheid van de Tweede Kamer drong vorige week al aan op een zo spoedig mogelijke start met de boosters voor 60-plussers, omdat het coronavirus opnieuw flink oplaait.
Het ministerie overlegt met het RIVM, de zorginstellingen en de GGD'en, die logistiek moeten opschalen om deze operatie uit te voeren. De GGD'en hadden zelf eerder aangegeven dat ze begin december konden beginnen. Volgens het ministerie van Volksgezondheid is er nog tijd nodig om alles in gereedheid te brengen voor een extra vaccinatiecampagne. Een deel van de voorbereidingen was al getroffen, maar een ander deel kon volgens een woordvoerster pas in gang gezet worden toen bekend was welke groepen als eerste aan de beurt zouden komen.
De minister hoopt tegen het eind van de week meer informatie te hebben over de extra boostershots. Het is daarmee niet waarschijnlijk dat daar over 48 uur al mee begonnen kan worden. Het ministerie benadrukt dat de boosters uit voorzorg worden gegeven, zoals de Gezondheidsraad adviseert. Alle vaccins zouden nog goed werken als bescherming tegen een ernstige corona-infectie, dus een booster zou volgens de Gezondheidsraad niet helpen om de huidige coronagolf te bestrijden. In andere landen is al wel begonnen met de boosters.
Het aantal besmettingen neemt weer toe en de ziekenhuizen krijgen weer veel coronapatiënten binnen. Een aantal GGD'en wordt nu overspoeld met aanvragen voor testen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.
11 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geleden