Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel Hofvijver in Den Haag drooggelegd voor werk aan Binnenhof

Deel Hofvijver in Den Haag drooggelegd voor werk aan Binnenhof

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Hofvijver in het centrum van Den Haag wordt in de komende maanden drooggelegd voor de grote renovatie van het Binnenhof ernaast. Het gaat om het deel bij het Torentje van de premier en de zaal van de Eerste Kamer, heeft de gemeente donderdag aangekondigd.

Het werk is bedoeld om de gevels en funderingen van de gebouwen aan het water te herstellen. Volgens het Rijksvastgoedbedrijf zijn die in slechte staat. Lekkages zorgen ervoor dat veel water de gebouwen van het Binnenhof in stroomt. Ook moet de bodem van de vijver onder handen worden genomen. Over het drooggelegde deel moet ook bouwmateriaal naar binnen worden gebracht.

Het wegpompen van het water moet in februari beginnen en eind mei worden afgerond. Daarna duurt het werk bij de Hofvijver een paar jaar.

De Hofvijver was vroeger een duinmeer. Aan de rand van dat meer liet graaf Willem II in de 13e eeuw een kasteel bouwen, het huidige Binnenhof. Het hart van zijn complex was een zaal waar hij belangrijke gasten kon ontvangen, de Ridderzaal.

Meer uit Binnenland

Schouten was 'niet volledig genoeg' in reactie op subsidiefraude

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten zegt dat zij in januari "niet volledig genoeg" is geweest bij de beantwoording van raadsvragen en in een commissiedebat over subsidiefraude in de gemeente. "Deze beantwoording had scherper moeten zijn", laat zij namens het college van burgemeester en wethouders weten in een brief aan de gemeenteraad.

16 minuten geleden
Prinses Ariane heeft problemen met zicht door schermtijd

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Ariane heeft problemen met haar zicht als gevolg van schermtijd. Dat vertelde koningin Máxima dinsdag bij de conferentie Kliks & Kwesties: Jong en Online in Amsterdam. De ogen van de 17-jarige Ariane hebben moeite met scherpstellen.

6 uur geleden
Tiener mogelijk betrokken bij dood man (53) in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Amersfoort is dinsdag aangehouden omdat de politie hem verdenkt van betrokkenheid bij de dood van een 53-jarige man uit dezelfde stad. Mogelijk hadden de twee op 5 december op de Stadsring van hun woonplaats ruzie gekregen. De 53-jarige man raakte zwaargewond en overleed na twee weken in coma te hebben gelegen.

6 uur geleden
Politie weet nog niets over identiteit dode man Oss

OSS (ANP) - De politie weet nog niet wie de man is die maandagavond om het leven kwam bij een schietincident in Oss. Ook zegt de politie dat er nog veel onduidelijk is over de toedracht ervan.

8 uur geleden
Gelderland mag wolven Noord-Veluwe niet verstoren met paintballs

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag wolven die rondlopen in het noorden van de Veluwe niet opzettelijk verstoren met een paintballgeweer. De voorzieningenrechter stelt dat Gedeputeerde Staten de motivering om paintballs te gebruiken nog steeds niet goed heeft onderbouwd.

9 uur geleden
Verdediging in groot moordproces wil snel kroongetuige horen

AMSTERDAM (ANP) - Het is tijd om de kroongetuige in een nieuw omvangrijk moordonderzoek aan de tand te voelen. Dat zei advocaat Sander Janssen dinsdag tijdens een nieuwe voorbereidende zitting in het proces met de naam Eftermid.

10 uur geleden
Iets meer treinen in NS-dienstregeling 2026

UTRECHT (ANP) - In de nieuwe dienstregeling van NS die in december van dit jaar ingaat, wil het bedrijf met "enkele verbeteringen" komen. Op meerdere trajecten begint het treinverkeer eerder op de dag, en rijden de treinen tot later door.

14 uur geleden