Deel herdenking Kristallnacht geschrapt om oorlog Israël en Hamas
DEN HAAG (ANP) - Een deel van het programma van de Kristallnachtherdenking, op 5 november in Groningen, gaat dit jaar niet door. De organisatie heeft besloten om de stille tocht te schrappen vanwege de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat bevestigt Geert Volders, directeur van Synagoge Groningen, naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. De synagoge is een van de organisatoren.
Volgens Volders is het een voorzorgsmaatregel. Met de spanningen die de oorlog tussen Israël en Hamas met zich meebrengen vindt de organisatie het niet verantwoord om de tocht, die begeleid wordt door vrijwilligers, door te laten gaan. "Wij willen niet het risico lopen dat mensen deze tocht verwarren met een pro- dan wel contrademonstratie", zegt Volders. "Better safe than sorry."
De herdenkingslezing door Manja Pach, mede-oprichter van Herinneringscentrum Kamp Westerbork, gaat wel door. "Wij vinden het enorm belangrijk dat we de gebeurtenissen van 1938 blijven vertellen", benadrukt Volder. Tijdens de Kristallnacht van 9 op 10 november 1938 werden in heel Duitsland door de nazi's duizenden synagogen en winkels van Joden aangevallen.
Een lezing die komend weekend plaats zou vinden in het Herinneringscentrum Kamp Westerbork is afgelast vanwege bedreigingen die een van de sprekers heeft ontvangen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.
6 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.
23 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Door een grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden zijn zaterdagochtend meerdere voertuigen beschadigd. Volgens de veiligheidsregio hebben ongeveer twintig auto's in brand gestaan. Inmiddels zijn alle auto's geblust.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Joost Prinsen wordt zaterdag in meerdere rouwadvertenties en in diverse kranten herdacht door bekenden en oud-collega's. De acteur en presentator overleed maandag op 83-jarige leeftijd.
1 dag geleden