Deel herdenking Kristallnacht geschrapt om oorlog Israël en Hamas
DEN HAAG (ANP) - Een deel van het programma van de Kristallnachtherdenking, op 5 november in Groningen, gaat dit jaar niet door. De organisatie heeft besloten om de stille tocht te schrappen vanwege de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat bevestigt Geert Volders, directeur van Synagoge Groningen, naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. De synagoge is een van de organisatoren.
Volgens Volders is het een voorzorgsmaatregel. Met de spanningen die de oorlog tussen Israël en Hamas met zich meebrengen vindt de organisatie het niet verantwoord om de tocht, die begeleid wordt door vrijwilligers, door te laten gaan. "Wij willen niet het risico lopen dat mensen deze tocht verwarren met een pro- dan wel contrademonstratie", zegt Volders. "Better safe than sorry."
De herdenkingslezing door Manja Pach, mede-oprichter van Herinneringscentrum Kamp Westerbork, gaat wel door. "Wij vinden het enorm belangrijk dat we de gebeurtenissen van 1938 blijven vertellen", benadrukt Volder. Tijdens de Kristallnacht van 9 op 10 november 1938 werden in heel Duitsland door de nazi's duizenden synagogen en winkels van Joden aangevallen.
Een lezing die komend weekend plaats zou vinden in het Herinneringscentrum Kamp Westerbork is afgelast vanwege bedreigingen die een van de sprekers heeft ontvangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
6 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
7 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.
9 uur geleden