Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel gedupeerden bevingen kreeg onterecht schadevergoeding

Deel gedupeerden bevingen kreeg onterecht schadevergoeding

GRONINGEN (ANP) - Tientallen huiseigenaren in Groningen kregen ten onrechte een schadevergoeding voor de waardedaling van hun huis door aardbevingsschade. Door een fout van het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) en de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) kregen 88 mensen geld dat ze niet hadden moeten krijgen. Dat bevestigt een woordvoerder van het IMG na berichtgeving van RTV Noord.

Het gaat volgens de woordvoerder in totaal om een bedrag van 1 miljoen euro. Per geval wordt bekeken of het geld moet worden teruggevorderd. "We gaan zo snel mogelijk met de mensen in gesprek."

Deze mensen hadden een aanvraag ingediend voor de schadevergoeding, maar hadden daar uiteindelijk geen recht op. Dat ze het geld toch kregen, komt doordat het IMG niet de juiste gegevens had verzameld, zegt de woordvoerder van het IMG. "De procedure is zo opgezet dat de mensen een aanvraag kunnen doen en dat wij dan alle gegevens bij elkaar zoeken, zodat de aanvrager nauwelijks iets moet doen."

Oplossing

De mensen die het geld ten onrechte kregen, worden in veel gevallen al gecompenseerd doordat ze een nieuw huis krijgen. "We gaan nu kijken hoe we dit kunnen oplossen. Het gaat bij iedere aanvraag maatwerk worden", aldus de IMG-woordvoerder.

De fout werd vorige maand ontdekt en sinds 1 november zit er een extra vraag bij de aanvraag, waardoor direct duidelijk wordt of mensen al op een andere manier worden gecompenseerd voor de woningschade.

Meer uit Binnenland

Provincies zien in PBL-rapport hun visie op stikstofpakket terug

DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.

39 minuten geleden
Vrouw veroordeeld tot 4 jaar cel en tbs voor doodsteken huisbaas

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.

45 minuten geleden
Politie vindt opnieuw een wapen in of rond Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.

50 minuten geleden
Persoon overleden bij incident met gevaarlijke stof in Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.

2 uur geleden
OM: 32 van de 34 verdachten van geweld in Overasselt voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.

2 uur geleden
Doodgevonden minderjarige in Eerbeek is een 12-jarige jongen

EERBEEK (ANP) - De dode persoon die vrijdagochtend werd gevonden in een woning in de Gelderse plaats Eerbeek is een 12-jarige jongen. Dat meldt de politie. De aangehouden verdachte is volwassen.

2 uur geleden
Meer dan 140 kilo vuurwerk ingeleverd in eerste dagen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 140 kilo vuurwerk is in de afgelopen dagen ingeleverd, op de eerste dagen dat dit kan. Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat dat weten. Vergelijkbare cijfers van eerdere jaren zijn er niet.

2 uur geleden