Deel gedupeerden bevingen kreeg onterecht schadevergoeding
GRONINGEN (ANP) - Tientallen huiseigenaren in Groningen kregen ten onrechte een schadevergoeding voor de waardedaling van hun huis door aardbevingsschade. Door een fout van het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) en de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) kregen 88 mensen geld dat ze niet hadden moeten krijgen. Dat bevestigt een woordvoerder van het IMG na berichtgeving van RTV Noord.
Het gaat volgens de woordvoerder in totaal om een bedrag van 1 miljoen euro. Per geval wordt bekeken of het geld moet worden teruggevorderd. "We gaan zo snel mogelijk met de mensen in gesprek."
Deze mensen hadden een aanvraag ingediend voor de schadevergoeding, maar hadden daar uiteindelijk geen recht op. Dat ze het geld toch kregen, komt doordat het IMG niet de juiste gegevens had verzameld, zegt de woordvoerder van het IMG. "De procedure is zo opgezet dat de mensen een aanvraag kunnen doen en dat wij dan alle gegevens bij elkaar zoeken, zodat de aanvrager nauwelijks iets moet doen."
Oplossing
De mensen die het geld ten onrechte kregen, worden in veel gevallen al gecompenseerd doordat ze een nieuw huis krijgen. "We gaan nu kijken hoe we dit kunnen oplossen. Het gaat bij iedere aanvraag maatwerk worden", aldus de IMG-woordvoerder.
De fout werd vorige maand ontdekt en sinds 1 november zit er een extra vraag bij de aanvraag, waardoor direct duidelijk wordt of mensen al op een andere manier worden gecompenseerd voor de woningschade.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
31 minuten geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
5 uur geleden