Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel gedupeerde kinderen toeslagenaffaire heeft nog geen geld

Deel gedupeerde kinderen toeslagenaffaire heeft nog geen geld

DEN HAAG (ANP) - Door een technische fout hebben 2400 kinderen die door het toeslagenschandaal zijn gedupeerd, de beloofde compensatie niet voor de kerst gekregen. "Het is heel vervelend. De kinderen hadden er op gerekend", zegt een woordvoerder van het ministerie van Financiën in reactie op berichtgeving van RTL Nieuws. De fout wordt zo snel mogelijk hersteld, maar het zal niet lukken om het geld nog dit jaar over te maken.

"We weten waar het probleem zit, zijn nu bezig met een oplossing, maar we redden het niet voor oud en nieuw", zegt de woordvoerder.

Voor kinderen die door de toeslagenaffaire zijn gedupeerd, is de zogeheten kindregeling in het leven geroepen. Deze gedupeerde kinderen worden in 'batches' door het rijk financieel gecompenseerd. De eerste groep zou voor de kerstdagen het geld krijgen. Ongeveer de helft van die groep heeft het geld door de fout niet gekregen.

Bij de tweede groep kinderen (7500 kinderen) - die tussen kerst en oud en nieuw geld zouden krijgen - is het wel goed gegaan, laat de woordvoerder weten. Hij hoopt dat de compensatie voor kinderen die de komende periode de compensatie krijgen probleemloos gaat verlopen, maar durft dat niet te garanderen.

Meer uit Binnenland

Vader overleden Nederlandse jongens Istanbul buiten levensgevaar

ISTANBUL (ANP) - De vader van de twee Nederlandse jongens die zijn overleden in een hotel in Istanbul, is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De man ligt nog in een ziekenhuis in de Turkse stad en wordt daar verder behandeld.

19 minuten geleden
Vrouw zwaargewond door aanrijding in Nieuwveen, BMW rijdt door

NIEUWVEEN (ANP) - Door een aanrijding in Nieuwveen (Zuid-Holland) is in de nacht van zaterdag op zondag een 19-jarige fietsster uit het naburige Nieuwkoop zwaargewond geraakt. De bestuurder van de betrokken auto, een goudkleurige BMW, is na het ongeluk doorgereden. Zondagochtend heeft de politie een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden.

1 uur geleden
Extra uitzending Café Kockelmann om politieke ontwikkelingen

HILVERSUM (ANP) - Sven Kockelmann presenteert zondagavond een extra uitzending van zijn politieke praatprogramma Café Kockelmann. De extra aflevering staat in het teken van de laatste politieke ontwikkelingen in Den Haag, nu alle bewindslieden van NSC vrijdag ontslag namen. De uitzending is om 21.25 uur te zien op NPO 1.

2 uur geleden
Al vroeg druk op laatste dag van SAIL in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagochtend al veel bezoekers aanwezig voor de laatste dag van SAIL. De organisatie verwacht dat de drukte gedurende de dag aanhoudt.

2 uur geleden
Eerste grondvorst gemeten, uitzonderlijk vroeg

HOUTEN (ANP) - Het heeft in de nacht van zaterdag op zondag voor het eerst na de hoogzomer plaatselijk gevroren aan de grond, meldt Weeronline. Op de meetpunten Volkel en Eindhoven daalde de temperatuur op klomphoogte naar -0,2 en -0,3 graden. "Dat is uitzonderlijk vroeg, want gemiddeld komt het pas op 28 september tot de eerste grondvorst na de zomer", aldus Weeronline.

3 uur geleden
Twee doden door ongeval in Voorthuizen

VOORTHUIZEN (ANP) - Bij een ongeval in het Gelderse Voorthuizen zijn twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de politie op X.

4 uur geleden
Drie gewonden bij schietpartij in Rotterdam-Zuid

ROTTERDAM (ANP) - Bij een schietincident aan de Paul Krugerstraat in het stadsdeel Feijenoord in Rotterdam zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Volgens de politie zijn de slachtoffers bij bewustzijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.

9 uur geleden