Deel garnalenvissers Waddenzee laat zich uitkopen
LEEUWARDEN (ANP) - Negentien garnalenvissers hebben afgelopen maand hun visvergunning aangeboden voor de opkoopregeling van het Waddenfonds. Dat fonds had 10 miljoen euro beschikbaar gesteld om vergunningen van de vissers uit te kopen. Daardoor kunnen delen van de Waddenzee worden gesloten voor de garnalenvisserij.
Voorzitter Cees Loggen van het Waddenfonds spreekt van "grote belangstelling". De aangeboden vergunning zijn goed voor 10,3 miljoen euro. De komende tijd zal het fonds beoordelen welke vissers in aanmerking komen voor de opkoopregeling. Op dit moment zijn er in totaal 89 geldige vergunningen voor de garnalenvisserij in de Waddenzee in omloop.
Het doel van de regeling is om de druk van de garnalenvisserij in de Waddenzee te verminderen, zodat het bodemleven de kans krijgt zich te herstellen. Daarnaast moet het opkopen van vergunningen de resterende vissers meer perspectief bieden in de niet gesloten gebieden. De regeling moet ertoe leiden dat naar schatting ruim 11 procent van de visgronden voor garnalen in de Waddenzee wordt gesloten. Omgerekend gaat het om een oppervlakte van ruim 9300 hectare.
Het Waddenfonds is in 2007 opgericht voor een periode van twintig jaar. In totaal besteedt het fonds in die periode 600 miljoen euro om de kwetsbare natuur in het Waddengebied te versterken, maar ook de plaatselijke economie. De opkoopregeling vloeit voort uit afspraken tussen overheden en visserij- en natuurorganisaties die hierover in het Convenant Viswad afspraken hebben gemaakt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
3 uur geleden