Deel fans Groningen zat tussen thuispubliek bij gestaakt duel
ALMELO (ANP) - De politie heeft nog geen mensen aangehouden rond de gestaakte eredivisiewedstrijd zaterdagavond tussen Heracles Almelo en FC Groningen. "We doen onderzoek naar de gang van zaken om te zien of er mensen zijn geweest die strafbare feiten hebben gepleegd", zegt een politiewoordvoerder.
De politie heeft geconstateerd dat een groep supporters van FC Groningen zich niet in het uitvak bevond, maar tussen de aanhang van Heracles zat. "Dat leidde tot de nodige frictie over en weer, die gedurende de wedstrijd bleef voortduren. Stewards van Heracles hebben de Groningers gevraagd zich niet als supporters van de uitploeg te profileren, maar de wedstrijd rustig te volgen. Het lijkt erop dat dat niet is gebeurd", aldus de woordvoerder.
Het duel werd in de slotfase stilgelegd nadat een fan van FC Groningen uit het uitvak naar beneden was gevallen en gewond raakte. Op de tribune waren gedurende de hele wedstrijd ongeregeldheden, waarop de politie uiteindelijk ingreep en een peloton ME paraat stond dat niet hoefde in te grijpen. "Het lijkt erop dat de supporter door eigen toedoen naar beneden is gevallen. Hij heeft een val van ongeveer 5 meter gemaakt en kwam daarbij gelukkig niet op een andere bezoeker terecht", meldt de woordvoerder.
Gevallen persoon
Aanhangers van FC Groningen gooiden vanaf een bovenliggende ring voorwerpen naar beneden in een vak met supporters van Heracles. De mensen daar, onder wie ook veel kinderen, moesten het vak ontvluchten. Omdat de orde in het stadion niet terugkeerde, is de wedstrijd daarop definitief gestaakt.
Hoe het gaat met de fan van Groningen die uit het vak viel, is onduidelijk. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht. Hij was na zijn val aanspreekbaar, zei Frank van Mosselveld, algemeen directeur van FC Groningen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
1 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
3 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
5 uur geleden