Deel documenten in rechtszaak prins Harry blijft geheim
LONDEN (ANP) - Een deel van de documenten die worden behandeld in de rechtszaak tussen de Britse prins Harry en het ministerie van Binnenlandse Zaken over zijn beveiliging, wordt niet openbaar gemaakt. Een rechter van het hooggerechtshof in Londen heeft daar donderdag mee ingestemd op verzoek van beide partijen, melden Britse media.
Omdat hij geen actieve taken meer voor de koninklijke familie doet, krijgt de in Amerika wonende Harry geen beveiliging meer als hij naar het Verenigd Koninklijk komt voor privébezoek. Hij wil er nu zelf voor betalen, maar zijn beveiliging vergt ook informatie van inlichtingendiensten. Maar die wil het ministerie niet delen met andere veiligheidsinstanties.
Harry besloot daarom juridische stappen te ondernemen. De prins stelt dat het zonder speciale beveiliging niet veilig is om terug te keren.
Meer uit Buitenland
DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
12 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
8 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
12 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
15 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
16 uur geleden